Vizită cu ghinion. Pisica neagră a prevestit dezastrul pentru FC Toronto VIDEO

În timpul unui meci din Liga Campionilor Americii de Nord o pisică neagră a traversat terenul celor de la FC Toronto, iar după câteva minute aceştia au încasat două goluri şi au pierdut meciul.

29 aug. 2012, 14:08

Semn rău pentru FC Toronto în Liga Campionilor Americii de Nord. În timpul meciului din grupă jucat cu mexicanii de la Santos Laguna o pisică le-a traversat în goană terenul, a sprintat prin spatele fundaşilor şi a tăiat în diagonală careul de 16 metri, dispărând în tribună la fel de rapid cum a apărut.

Canadienii nu au primit gol la faza respectivă, dar în continuare au fost urmăriţi de un ghinion teribil. În următoarele 7 minute au încasat două goluri, au pierdut disputa cu scorul de 1-3 şi au şanse minime de calificare în sferturile de finală ale competiţiei.