Vlad Voiculescu, mesaj dur pe Facebook: „Ionuţ aştepta un transplant pulmonar. Nu îl mai aşteaptă, Ionuţ a murit”

Fost ministru al Sănătăţii în Guvernul Cioloş, Vlad Voiculescu a fost audiat în cazul medicului Mihai Lucan, acuzat, între altele, de tentativă de omor. Voiculescu a postat de curând, pe pagina sa de Facebook, drama prin care un tânăr a trecut.
Romania TV
15 ian. 2018, 16:10
Vlad Voiculescu, mesaj dur pe Facebook:

Este vorba despre un transplant pulmonar, care nu a venit, iar pacientul care avea, totuşi, un licăr de speranţă, a murit. 

„Ionuţ a aşteptat un transplant pulmonar. Nu îl mai aşteaptă… Ionuţ a murit. A fost unul dintre cei 4 români care au pierdut lupta anul trecut, nemaiavând şansa de a merge la tratament acolo unde aproape 40 români au primit o nouă şansă la viaţă până anul trecut, alături de pacienţi din Austria, Ungaria, Croaţia, Bulgaria, Polonia, Cehia, Slovacia, etc”, este postarea fostului ministru pe pagina sa de Facebook.

Curtea de Apel Bucureşti a decis vineri definitiv ca medicul Mihai Lucan, cercetat de DIICOT într-un dosar de delapidare cu un prejudiciu de 5 milioane de lei, să fie plasat în arest la domiciliu. Medicul Mihai Lucan a declarat, vineri, în faţa judecătorilor că nu este procesul său, ci cel al medicinei româneşti.

Citeşte şi Medicul Mihai Lucan, plasat în arest la domiciliu. Decizia instanţei este definitivă

 

DailyBusiness
George Simion, între tortul Groenlandei și fursecurile României. Ce a declarat liderul AUR
Spynews
Răsturnare șocantă în cazul crimei din Timiș! Un adult ar fi fost implicat în uciderea lui Mario. Ce declarații a făcut unchiul victimei
Fanatik.ro
Olimpiu Moruțan, prezentat oficial la Rapid! Ce a declarat internaționalul român. Update exclusiv
Capital.ro
Vârsta de pensionare se majorează. Ilie Bolojan a anunțat: Pentru toate categoriile. Nu mai au cu cine să fie înlocuiți
Playtech.ro
Locuitorii unei comune din România, impozit de 10.000 de lei pe locuinţe. Sunt de 30 de ori mai mari ca în alţi ani, acuzaţiile cetăţenilor
Adevarul
„Dă-ți pantalonii jos, acum!”. Momentul șocant în care un consilier local bate și umilește un elev în curtea unei școli din județul Galați
wowbiz.ro
Mario, adolescentul ucis în Cenei, și-a presimțit moartea?! Mesajele cutremurătoare pe care le-a postat pe internet înainte de tragedie: „Prietenul de azi, criminalul de mâine”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Unchiul lui Mario a DEZVĂLUIT cum și-a recunoscut unul dintre adolescenți fapta: „L-a omo... Vezi mai mult
iamsport.ro
Gigi Becali, reacție dură după declarațiile lui Radu Naum: ”Nebunia lumii! Ne batem amândoi”
MediaFlux
Vortex Polar în Europa. Schimbare de vreme în luna februarie în România
stirilekanald.ro
VIDEO Detalii terifiante ies la iveală după moartea lui Mario. Oamenii legii au descoperit că trupul neînsuflețit a fost mușcat
Top 5 sloturi Yggdrasil