Vrăjitoarele au fost eliberate din arest, dar ameninţă cu noi dezvăluiri despre Oana Zăvoranu

Vrăjitoarele Vanesa şi Melisa, reţinute pentru că au păcălit mai multe vedete, au scăpat miercuri de arest.
Romania TV
14 dec. 2011, 14:00
Vrăjitoarele au fost eliberate din arest, dar ameninţă cu noi dezvăluiri despre Oana Zăvoranu

Vrăjitoarele Melisa şi Vanesa profitau de faptul că sunt invitate în emisiuni sau apar în ziare ca să transmită victimelor vizate că persoane din anturajul lor le-au făcut vrăji. De asemenea, ele îşi racolau victimele prin intermediul sms-urilor şi reţelelor de socializare.

„După ce intrau în legătură cu persoane publice cu probleme, vrăjitoarele le inoculau ideea că se află sub influenţa unor forţe oculte. Salvarea valora sume frumoase de bani. Dacă refuzau, victimele erau ameninţate. Printre cei păcăliţi de Vanesa şi Melisa se află şi Oana Zăvoranu. Conflictele cu mama sa şi ghinionul în dragoste au determinat-o pe vedetă să apeleze la „forţele oculte”. Numai că, în loc să scape de ghinion, Oana Zăvoranu a ajuns să-şi vândă maşina”, se arată în referatul procurorilor.

„Rada Mincă Rada, care s-a recomandat Melissa, vrăjitoare de magie neagră (…) i-a indus victimei o stare de teamă, a determinat-o pe aceasta să-i înstrăineze autoturismul în cauză, în schimbul sumei de 21.000 de lei (aprox. 5.000 de euro), deşi preţul era derizoriu în raport cu valoarea de piaţă a acestuia ( aproximativ 130.000 de lei), în caz contrar partea vătămată urmând să sufere un accident de circulaţie în care şi-ar fi pierdut viaţa”, se mai arată în referat.

Vrăjitoarele au reuşit s-o păcălească pe Oana Zăvoranu în continuare. Vedeta a împrumutat de la un complice al femeilor peste 170.000 de euro, împrumut garantat cu propriul apartament. Când s-a trezit că a fost înşelată, Oana Zăvoranu pierduse 450.000 de euro. Vrăjitoarele au negat, însă, acuzaţiile.

„Sunt nevinovată. (…) Am dovezi care o incriminează pe Oana Zăvoranu. (…) O să revin cu declaraţii incendiare despre ea”, a spus la ieşire vrăjitoarea Vanessa.

Procurorii au făcut recurs la decizia Tribunalului Ilfov, care le-a lăsat libere pe vrăjitoare.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Există sau nu cea mai bună grupă de sânge? Cine este predispus la înțepături de insecte, norovirus sau cancer
Fanatik.ro
Plecare surprinzătoare în ultima zi din an de la Universitatea Craiova: „Îi mulțumim și îi dorim mult succes!”
Capital.ro
S-a stins marele actor. A jucat în unul dintre cele mai bune seriale realizate vreodată: Inimile noastre sunt sfâșiate
Playtech.ro
Cele mai frumoase mesaje de Anul Nou 2026 pentru cei dragi, Urări din inimă pentru un început luminos
Adevarul
Vestea „foarte bună pentru finanţele publice şi pentru economia României” anunțată de ministrul Finanțelor
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
'Ion Țiriac, un nume mai puțin cunoscut'. Ce au descoperit nord-irlandezii despre miliardarul român
MediaFlux
Ultimă oră! Poșta Română anunță ce se întâmplă cu toate pensiile în ianuarie 2026
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend