WIMBLEDON 2017: Sorana Cîrstea merge mai departe, Monica Niculescu a fost eliminată

WIMBLEDON 2017: Sorana Cîrstea , locul 63 WTA, s-a calificat în turul II la Wimbledon, după ce a trecut de Kiki Bertens, locul 23 WTA, scor 7-6, 7-5. Monica Niculescu a fost eliminată de Magdalena Rybarikova, scor 4-6, 1-6.
Alina Costache
04 iul. 2017, 12:29
WIMBLEDON 2017: Sorana Cîrstea merge mai departe, Monica Niculescu a fost eliminată

Jucătoarea Monica Niculescu, locul 51 WTA, a fost învinsă, marţi, cu scorul de 6-4, 6-1, de sportiva Magdalena Rybarikova din Slovacia, locul 87 WTA, în primul tur al turneului de la Wimbledon.

Niculescu, calificată în optimi în 2015 şi în turul al doilea anul trecut, a fost întrecută după un meci care a durat aproape o oră şi 20 de minute. Ea este prima jucătoare română care părăseşte competiţia de simplu.

Prezenţa pe tabloul principal la Wimbledon este recompensată cu 35.000 de lire sterline (aproximativ 40.000 de euro) şi cu 10 de puncte WTA.

Luni, Irina-Camelia Begu, locul 69 WTA, a învins-o, în turul I, cu 6-4, 6-2, pe Naomi Broady (Marea Britanie), poziţia 108 în ierarhia mondială, Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, s-a impus, cu scorul de 6-4, 6-1, în faţa sportivei Marina Erakovic din Noua Zeelandă, locul 129 WTA, venită din calificări, iar Ana Bogdan, locul 115 WTA, a trecut, cu scorul de 6-4, 6-2, de Ying-Ying Duan, locul 62 WTA.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Meteorologii au anunțat vreme extremă în România. Cod galben de caniculă și avertizare de vijelii | HARTA
Fanatik.ro
Meme Stoica aruncă bomba! Nu se mai joacă Dinamo – FCSB la Cluj? „Sunt informații. Se discută”. Exclusiv
Capital.ro
Regulă la bloc în 2026. Documentele pe care proprietarii le pot verifica. Ce obligații are administratorul privind banii
Playtech.ro
Orașul european în care chiria pornește de la 237 de euro. Este pe locul doi în topul destinațiilor pentru muncă
Adevarul
„Rămășiță din anii ’90... azi nu mai înseamnă nimic”. De ce își pun mulți șoferi stickere IPA pe mașini și ce spune legea
wowbiz.ro
Nepotul lui Mircea Rednic a murit cu câteva ore înainte de nuntă! Marius Totolici s-a stins în somn la doar 37 de ani. Ce a arătat autopsia?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O nouă dronă a fost doborâtă pe teritoriul României. Ministrul Apărării a făcut anunțul
iamsport.ro
Antrenorul care a avut rezultate cu FCSB nu ar mai colabora cu Gigi Becali: ”Aș lucra oriunde sunt respectat”
MediaFlux
Formarea Guvernului se amână. Președintele Nicușor Dan ar alege un nou premier abia după 1 septembrie (Surse)
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat