ZILE LIBERE: Cât vom sta acasă de Crăciun, Revelion şi în 2018

Veste bună pentru toţi angajaţii. În perioada Crăciunului şi de Revelion 2017 - 2018 românii vor avea parte de două minivacanţe a câte patru zile fiecare.  
Romania TV
14 nov. 2017, 17:10
ZILE LIBERE: Cât vom sta acasă de Crăciun, Revelion şi în 2018

ZILE LIBERE: 25 decembrie 2017 pică într-o zi de luni. Astfel, românii vor avea de Crăciun o vacanţă de patru zile, ţinând cont de faptul că prima şi a doua zi de Crăciun sunt considerate zile libere legale.

Acelaşi lucru se întâmplă şi de Anul Nou, când tot patru zile libere vom avea.

Pe lângă zilele de Crăciun şi de Revelion 2017, românii mai au o minivacanţă în 2017: de Sfântul Andrei (joi, 30 decembrie) şi 1 Decembrie (vineri).

Cele 12 zile libere în 2018 sunt:

1 ianuarie, 2 ianuarie — Anul Nou
24 ianuarie — Ziua Unirii Principatelor Române
8 aprilie 2018 (duminică), 9 aprilie (luni) — Paştele
1 mai — Ziua Muncii
27 mai (duminică), 28 mai (luni) — Rusalii
15 august — Adormirea Maicii Domnului
30 noiembrie — Sfântul Andrei
1 decembrie — Ziua Naţională a României
25 decembrie, 26 decembrie — Crăciunul

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
S-au aruncat deja primele înțepături la Survivor! Faimoșii și Războinicii, replici acide din prima săptămână în Dominicană
Fanatik.ro
Rapid i-a găsit înlocuitor lui Franz Stolz. A venit în România acum 7 ani și a fost în top 5 sezonul trecut! Exclusiv
Capital.ro
S-a stins din viață un mare antrenor al României. A fost un campion al clubului CS Rapid
Playtech.ro
Țara ieftină din Europa care atrage turiștii în vara 2026: berea e la 1 euro, iar o masă completă ajunge la 12 euro
Adevarul
Piața construcțiilor: ce se va întâmpla cu prețurile apartamentelor în 2026
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Iulian s-a stins din viață la 22 de ani, în Germania! Tatăl tânărului a primit vestea în prima zi a anului 2026: „De astăzi e oficial, am rămas fără puiul meu drag!”
iamsport.ro
Finanțatorul din SuperLiga care ar fi, de fapt, miliardar în euro. S-ar afla în top 7 cei mai bogați români
MediaFlux
Ajunul Bobotezei în 2026. De ce se ține post negru pe 5 ianuarie și ce este interzis astăzi
stirilekanald.ro
Anunț foarte important pentru români!
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend