Zmei în Liga I, mieluşei afară. Dinamo, înfrântă în primul meci din Antalya

Liderul Ligii I a pierdut cu 0-1 în faţa unei formaţii aflate în a doua jumătate a campionatului din Kazahstan.

25 ian. 2012, 20:21

Dinamo continuă să aibă probleme mari cu formaţiile din străinătate, chiar dacă le întâlneşte în meciuri oficiale sau partide de verificare. Prima adversară din acest an i-a fost formaţia Taraz, care a luptat pentru salvarea de la retrogradare în prima ligă din Kazahstan.

Dinamo a reuşit să marcheze în minutul 13, dar golul i-a fost anulat pe motiv de ofsaid, iar Taraz a replicat trei minute mai târziu, prin Perici, care a trimis în bara porţii lui Naumovski. A urmat o lungă perioadă de timp în care elevii lui Liviu Ciobotariu nu le-au pus nicio problemă modeştilor lor adversari, care aveau şi să dea lovitura, în minutul 70. „Câinii” s-au trezit abia după ce au primit gol, însă şuturile lui Pătraşcu, din finalul meciului, nu au nimerit cadrul porţii.

Antrenorul Liviu Ciobotariu a pus înfrângerea pe seama schimbărilor efectuate în repriza a doua, dar şi a celor şapte jucători pe care Dinamo îi are convocaţi la loturile naţionale.