Dinamo a ratat calificarea în play-off-ul Ligii 1. „Câinii” vor lupta pentru evitarea retrogradării

Dinamo a pierdut cu scorul de 0-2 pe terenul Astrei Giurgiu şi s-a clasat pe locul 8 al sezonului regulat al Ligii 1, urmând să joace în continuare în play-out.

24 feb. 2018, 16:29

ASTRA-DINAMO 2-0. Golurile au fost marcate de Florentin Matei, în minutul 27 şi Balaure, în minutul 55. Dinamo a rămas astfel cu 39 de puncte, tot atâtea câte au acumulat Poli Iaşi şi FC Botoşani. În caz de egalitate de puncte, următorul criteriu luat în calcul este bilanţul meciurilor directe. Într-un clasament în 3, cu Dinamo, Poli Iaşi şi Botoşani, „câinii” stau cel mai prost, iar ieşenii cel mai bine, astfel că ei merg să joace în play-off.

Duminică vor juca primele două clasate, fiind programate partidele Juvenmtus – CFR Cluj (ora 18.00) şi Steaua – Sepsi Sf. Gheorghe (20.45).