Astra Giurgiu a egalat-o la puncte pe Dinamo. Bătălia pentru play-off devine tot mai pasionantă

În penultimul meci al etapei a 25-a din sezonul regulat al Ligii 1, Astra Giurgiu a câştigat cu scorul de 3-1 la Concordia Chiajna şi a luat o opţiune serioasă pentru calificarea în play-off.

27 feb. 2017, 17:45

Astra Giurgiu a deschis scorul în minutul 8, prin Fabricio, însă gazdele de la Concordia au egalat după doar un minut, prin Serediuc. 1-1 a fost scorul pauzei, însă imediat după reluare echilibrul s-a rupt. Florea a marcat pentru Astra, în minutul 48, iar diferenţa a fost majorată de Budescu în minutul 73, acesta stabilind şi scorul final, 3-1. De remarcat că Budescu a fost şi coautorul celorlalte două goluri.

Prin această victorie Astra a luat o opţiune serioasă pentru calificarea în play-off, egalând-o la puncte pe Dinamo, însîă giurgiuvenii au un meci mai puţin jucat, restanţa de la Iaşi.