BRAZILIA-CHILE 4-3 (1-1, 1-1) după PENALTY-URI la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014

BRAZILIA-CHILE. Brazilia s-a calificat, sâmbătă, în sferturile de finală de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. BRAZILIA - CHILE a fost 1-1 după 90 şi, respectiv, 12o de minute. BRAZILIA s-a impus în faţa celor din CHILE la penalty-uri, 3-2. Scor final: BRAZILIA - CHILE 4-3.

28 iun. 2014, 13:30

BRAZILIA şi CHILE, LIVE VIDEO de la ora 19:00, s-au întâlnit de 68 de ori. Brazilia a obţinut 48 de victorii, Chile a înregistrat doar 7 succese, iar 13 partide s-au încheiat la egalitate. BRAZILIA-CHILE. LIVE VIDEO. Brazilia şi Chile, LIVE VIDEO de la ora 19:00, vor disputa, sâmbătă, la Belo Horizonte, primul meci din optimile de finală de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. BRAZILIA-CHILE va fi LIVE VIDEO pe RomaniaTV.net. BRAZILIA CHILE LIVE VIDEO.

DAVID LUIZ: GOL, 1-0

End Time FINAL 120 de minute. BRAZILIA-CHILE 1-1. Urmează LOVITURILE DE DEPARTAJARE

120′ – Pinilla a tras în bara transversală!

108′Substitution schimbare pentru Chile. Iese Medel, intră Rojas

Start Time A început repriza a doua din prelungiri a meciului BRAZILIA-CHILE

End Time PAUZĂ. BRAZILIA – CHILE 1-1

105′Yellow Card cartonaş galben pentru Dani Alves

104′ – Bravo scoate un gol ca şi făcut al lui Hulk

103′Yellow Card cartonaş galben pentru Pinilla

94′Yellow Card cartonaş galben pentru Jo

Start Time A început prima repriză de prelungiri a meciului BRAZILIA – CHILE

End Time FINAL 90 de minute. BRAZILIA – CHILE 1-1. Urmează PRELUNGIRI

90′ – Howard Webb acordă 3 minute de prelungire

87′Substitution schimbare pentru Chile. Iese Vidal, intra Pinilla

71Substitution schimbare pentru Brazilia. Iese Fernandinho, intra Ramirez

65′ – Julio Cesar intervine incredibil la o reluare din prima a lui Aranguiz

64′Substitution schimbare pentru Brazilia. Iese Fred, intra Jo

60′Yellow Card cartonaş galben pentru Gustavo

57′Substitution schimbare pentru Chile. Iese Vargas, intra Gutierrez

55′Yellow Card cartonaş galben pentru Hulk

54′ – Hulk marchează, dar golul este anulat pentru ca atacantul a preluat mingea cu mâna

Start Time A început repriza a doua a meciului BRAZILIA-CHILE.

End Time PAUZĂ. BRAZILIA-CHILE 1-1!

40′Yellow Card cartonaş galben pentru Francisco Silva

33′ – Goal GOL CHILE! A marcat ALEXIS SANCHEZ! BRAZILIA-CHILE 1-1!

29′ – Fred alunecă în momentul preluării la o fază periculoasă

19′ – Own goal GOL BRAZILIA! Autogol! Mingea a fost trimisă în poartă de MENA, presat de David Luiz la un corner. BRAZILIA – CHILE 1-0!

17′ Yellow card cartonaş galben pentru Mena

12′ – Hulk cade în careu şi cere penalty, dar Howard Webb lasă jocul să curgă

6′ – Marcelo trage de la 25 de metri pe lângă poarta lui Bravo

5′ – Neymar s-a accidentat şi a avut nevoie de câteva minute pentru a reveni pe teren

Start Time A început meciul BRAZILIA – CHILE.

ora 18:30: potrivit Poliţiei Federale, a existat o ameninţare cu bombă pe Arena „Mineirao” din Belo Horizonte. Totuşi, Poliţia federală a informat pe contul oficial de Twitter că nu va exista o evacuare a arenei.

BRAZILIA – CHILE LIVE VIDEO. Echipele de start

Brazilia: 12. Julio Cesar – 2. Dani Alves, 3. Thiago Silva (căpitan), 4. David Luiz, 6. Marcelo – 5. Fernandinho, 17. Luiz Gustavo – 7. Hulk, 11. Oscar, 10. Neymar – 9. Fred. Selecţioner: Luiz Felipe Scolari.

Rezerve: 1. Jefferson, 22. Victor – 8. Paulinho, 13. Dante, 14. Maxwell, 15. Henrique, 16. Ramires, 18. Hernanes, 19. Willian, 20. Bernard, 21. Jo, 23. Maicon.

Chile: 1. Claudio Bravo (căpitan) – 17. Gary Medel, 5. Francisco Silva, 18. Gonzalo Jara – 4. Luis Isla, 20. Charles Aranguiz, 21. Marcelo Diaz, 8. Arturo Vidal. 2. Eugenio Mena – 7. Alexis Sanchez, 11. Eduardo Vargas. Selecţioner: Jorge Sampaoli.

Rezerve: 12. Cristopher Toselli, 23. Johnny Herrera – 3. Miiko Albornoz, 6. Carlos Carmona, 9. Mauricio Pinilla, 10. Jorge Valdivia, 13. Jose Rojas, 14. Fabian Orellana, 15. Jean Beausejour, 16. Felipe Gutierrez, 19. Jose Pedro Fuenzalida, 22. Esteban Paredes.

Arbitru: Howard Webb; arbitri asistenţi: Michael Mullarkey, Darren Cann (toţi din Anglia); arbitru de rezervă: Felix Brych (Germania).

BRAZILIA – CHILE este LIVE VIDEO AICI.

Brazilia a eliminat Chile de trei ori la CM. Brazilia a învins Chile în semifinalele turneului găzduit chiar de Chile, în 1962, în optimile de finală ale ediţiei din Franţa 1998 şi tot în optimile de finală la ediţia precedentă, din Africa de Sud 2010. Ultimul duel dintre cele două formaţii s-a disputat pe 19 noiembrie, la Toronto (Canada), când Brazilia câştiga cu scorul de 2-1. Atacantul brazilian Neymar şi atacantul chilian Alexis Sanchez sunt coechipieri la FC Barcelona şi prieteni apropiaţi. BRAZILIA-CHILE. LIVE VIDEO. Brazilia şi Chile, LIVE VIDEO de la ora 19:00, vor disputa, sâmbătă, la Belo Horizonte, primul meci din optimile de finală de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. BRAZILIA-CHILE va fi LIVE VIDEO pe RomaniaTV.net. BRAZILIA CHILE LIVE VIDEO.

Brazilia a trecut cu 3-1 de Croaţia, a remizat cu Mexicul (0-0) şi a învins Camerunul cu 4-1. Brazilia, condusă de Luiz Felipe Scolari, vizează cucerirea celui de-al şaselea titlu, chiar pe teren propriu, dar primul obstacol, Chile, este unul dificil, mai ales că brazilienii nu au arătat până acum o formă deosebită. Brazilia are de partea sa statistica, învingând în nouă din ultimele zece confruntări. BRAZILIA-CHILE. LIVE VIDEO. Brazilia şi Chile, LIVE VIDEO de la ora 19:00, vor disputa, sâmbătă, la Belo Horizonte, primul meci din optimile de finală de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. BRAZILIA-CHILE va fi LIVE VIDEO pe RomaniaTV.net. BRAZILIA CHILE LIVE VIDEO.

Chile s-a clasat pe locul secund în Grupa B, după 3-1 cu Australia, 2-0 cu campioana mondială Spania şi 0-2 cu Olanda. Arturo Vidal va reveni în prima echipă după ce a lipsit la meciul cu Olanda. BRAZILIA-CHILE. LIVE VIDEO. Brazilia şi Chile, LIVE VIDEO de la ora 19:00, vor disputa, sâmbătă, la Belo Horizonte, primul meci din optimile de finală de la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. BRAZILIA-CHILE va fi LIVE VIDEO pe RomaniaTV.net. BRAZILIA CHILE LIVE VIDEO.

BRAZILIA CHILE LIVE VIDEO. Partida de pe stadionul ”Mineirao” (58.170 locuri) va fi arbitrată de englezul Howard Webb, cel care a condus finala CM 2010.

BRAZILIA CHILE LIVE VIDEO. Echipele probabile:

Brazilia: 12. Julio Cesar – 2. Daniel Alves, 3. Thiago Silva, 4. David Luiz, 6. Marcelo – 5. Fernandinho, 11. Oscar, 17. Luiz Gustavo – 7. Hulk, 9. Fred, 10. Neymar. Selecţioner: Luiz Felipe Scolari.

Chile: 1. Claudio Bravo (căpitan) – 17. Gary Medel, 5. Francisco Silva, 18. Gonzalo Jara – 4. Mauricio Isla, 20. Charles Aranguiz, 21. Marcelo Diaz, 8. Arturo Vidal, 2. Eugenio Mena – 7. Alexis Sanchez, 11. Eduardo Vargas. Selecţioner: Jorge Sampaoli.