CFR CLUJ – GAZ METAN MEDIAŞ 2-2. Gazdele au revenit de la 0-2 şi au ratat un penalty în prelungiri

CFR Cluj a remizat cu Gaz Metan, scor 2-2, după ce a fost condusă cu 2-0. Oaspeţii au jucat jumătate de oră în inferioritate numerică; Culio a ratat un penalti

08 dec. 2018, 16:48

UPDATE: Formaţia CFR Cluj a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a XIX-a a Ligii I, în care a fost condusă cu 2-0.

Au marcat Omrani ’43, ’87 pentru clujeni şi Ely Fernandes ’12 şi Ivanov ’31 pentru Gaz Metan.

În minutul 63, de la Gaz Metan Mediaş a fost eliminat Răzvan Trif, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

În minutul 90+3, Culio a ratat un penalti acordat pentru o intervenţie a lui Fofana la Ioniţă.

CFR CLUJ – GAZ METAN MEDIAŞ LIVE VIDEO ONLINE STREAMING. CFR Cluj rămâne lider încă o etapă, indiferent de rezultatul cu Gaz Metan, însă n-are de gând să se împiedice în ultimul meci de acasă din acest an. Djokovic, Hoban și Males vor rata derby-ul ardelean.

„Totul depinde de noi anul ăsta pentru a termina pe primul loc”, a declarat Adrian Păun.

„Ne aşteaptă un meci greu, dar am mare încredere în jucătorii mei. Nu cred că CFR are nevoie de întăriri. Poate vom efectua două-trei transferuri ca să fim mai puternici în a doua parte a campionatului”, a spus şi antrenorul liderului, Antonio Conceicao.

CFR Cluj este neînvinsă din septembrie, iar contra lui Gaz Metan n-a mai pierdut din 2013.

CFR CLUJ – GAZ METAN MEDIAŞ LIVE VIDEO ONLINE STREAMING. ECHIPELE PROBABILE

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureșan, Camora – Culio, Bordeianu, Ioniță – Deac, Țucudean, Omrani.

Gaz Metan: Pleșca – Crețu, Diallo, Cristea, Bușu – Fofana, Aurelio, Olaru – Elly, Yazalde, Trif.

Arbitri: Radu Petrescu – Radu Ghinguleac şi Daniel Mitruţi.

CFR CLUJ – GAZ METAN MEDIAŞ LIVE VIDEO ONLINE STREAMING. CFR e pe locul întâi, 39 de puncte, iar Gaz Metan e pe poziţia a şasea, 27 de puncte. „Este foarte important să luăm ficare joc în parte, să fim concentraţi pe meciul care urmează. Ne aşteaptă meciuri foarte grele. Trebuie să fim o echipă solidă, cu ambiţie. Văd atitudinea jucătorilor la antrenamente şi asta îmi dă încredere pentru viitor”, a spus Conceicao.

„Eu cred că suntem pregătiţi şi pentru CFR Cluj. Întâlnim liderul şi campioana en-titre, o să fie un meci foarte greu, dar ne dorim să luăm punct sau puncte”, a comentat şi Teja.

Arbitri: Radu Petrescu – Radu Adrian Ghinguleac, Daniel Mitruţi – Marian Balaci. Observatori: Iosif Olah, Marian Bucurescu

CFR are trei victorii consecutive şi nu a mai pierdut în Liga 1 din septembrie.