Cosmin Contra, nemulţumit după România – Lituania 3-0. „E o stare destul de nasoală”

Cosmin Contra s-a declarat mulţumit de jocul echipei naţionale, dar a reclamat absenţa publicului. Partida România - Lituania, scor 3-0, s-a disputat, sâmbătă, pe Stadionul "Ilie Oană", fără spectatori.

17 nov. 2018, 21:39

Cosmin Contra a mai spus că „tricolorii” vor avea un meci infernal în ultima etapă, în Muntenegru.

ROMÂNIA – LITUANIA 3-0. Ianis Hagi a debutat la NAŢIONALĂ. Calculele pentru PLAY-OFF

„Am văzut meciul Serbia – Muntenegru. Chiar dacă au jucat bine în prima repriză, sârbii au avut probleme mari după pauză. Ne va aștepta un meci infernal. Au făcut un pressing tare în repriza a doua și s-ar putea să fie obosiți. Vreau să îmi felicit jucătorii pentru felul în care au intrat în meci, mai ales că am jucat din nou fără spectatori. E o stare destul de nasoală când trebuie să iasă pe teren și să nu fie nimeni în tribune. Am câștigat pentru că ei au înțeles că trebuie să aibă atitudine. Ne-a ieșit foarte bine sistemul cu 2 atacanți. Mi-a plăcut cum au colaborat Keșeru și Pușcaș. Și mijlocașii au făcut un efort extraordinar. Sunt foarte mulțumit de felul în care a arătat întreaga echipă”, a declarat Cosmin Contra la Pro TV.