FABULOS! Ce a titrat cel mai mare ziar de sport din Ungaria după ce CSIKSZEREDA a eliminat pe DINAMO în Cupa României FOTO

Dinamo a fost eliminată, joi, din Cupa României, de Csikszereda, echipă din Liga a 3-a, după loviturile de departajare.

02 nov. 2018, 14:46

Nemzeti Sport, cel mai mare ziar de sport din Ungaria, a lăudat performanţa echipei din Harghita, pe jumătatea de sus a primei pagini! Sub titlul „Ce miracol”, ziarul vorbeşte despre performanţa elevilor lui Valentin Suciu în faţa lui Dinamo, echipă cu „18 titluri şi 13 Cupe ale României”.

BOMBĂ în CUPĂ! Dinamo, eliminată la penalty-uri de Csikszereda, scor 3-3 şi 5-6 la penalty-uri!

Csikszereda a condus cu 2-0 prin golurile marcate de Majzik (48) şi Magyari (52), dar Dinamo a egalat prin „dubla” lui Nistor din minutele 54 şi 60. În minutul 106, Dinamo a preluat avantajul prin Neicuţescu, însă gazdele au egalat în minutul 115 prin Berde. La loviturile de departajare, Csikszereda s-a impus cu 6-5.