FC VOLUNTARI – ASTRA 3-1 în ultimul meci al etapei a II-a din LIGA 1. Vezi CLASAMENTUL

FC Voluntari a învins-o, luni, pe Astra Giurgiu în ultimul meci ale etapei cu numărul 2 din Liga 1, scor 3-1.

24 iul. 2017, 20:09

FC Voluntari a reușit să deschidă scorul în minutul 18, când Erico a deviat nefericit o minge în propria poartă. S-a făcut 1-1 până la pauză, după ce Balaure (36) a egalat pentru astrali. Marinescu (63 pen.) și Tudorie (66) au semnat celelalte reușite ale ilfovenilor, prin care își asigură prima victorie din noul sezon.

VOLUNTARI – ASTRA 3-1

Erico 18a, Marinescu 63p, Tudorie 66 / Balaure 36

FC Voluntari: Balauru – Maftei, Balaur, M. Popescu, Fl. Acsinte – C. Lazăr, Răuță – G. Deac (85 Popadiuc), L. Marinescu, P. Ivanovici (72 Pârcălabu) – Al. Tudorie (75 Voduţ).

Astra: Iliev – Belu, Erico (Polczak 25), Bejan, Al. Stan – Mrzljak, Poljak (75 Vâlceanu) – Balaure, Marquinhos, Nicoară (57 Al. Ioniţă) – Le Tallec.