FCSB – CFR Cluj 0-2 în etapa a 21-a din Liga 1. Două goluri şi trei „roşii” VEZI CLASAMENTUL

FCSB a pierdut, sâmbătă, meciul cu CFR Cluj, din etapa a 21-a a Ligii 1, scor 0-2 (0-1) pe Arena Naţională. Deac şi Al. Ioniţă au marcat pentru ardeleni, în timp ce M. Roman (72), Bălaşa (90+5) - ambii de la FCSB şi A. Mureşan (90+3) - CFR Cluj au fost eliminaţi!

22 dec. 2018, 19:47

FCSB a dominat prima repriză, dar CFR a marcat neașteptat în minutul 28. Deac a avut parte de un moment de sclipire, a profitat de letergia lui Roman și Benzar, și l-a executat pe Bălgrădean cu o execuție de efect. CFR a mizat apoi pe contraatac, tactică ce a provocat eliminarea lui Roman în minutul 72, care l-a faultat pe Al. Ioniță din postura de ultim apărător. La faza imediat următoare, Djokovic a zguduit tranversala! FCSB a jucat mai bine în „10”, dar Arlauskis menținut poarta intactă cu trei reflexe uluitoare. S-a terminat până la urmă 0-2, Al. Ioniță tranformând un penalty în minutul 90+6, după faultul lui Nedelcu asupra lui Al. Păun.

FCSB – CFR CLUJ 0-2 (0-2)

Deac 28, Al. Ioniţă 90+6p

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planic, Bălașa, M. Roman – Nedelcu, L. Filip – Man (82 Al. Stan), Fl. Tănase, Fl. Coman (46 Moruţan, 82 Rusescu)) – Gnohere. Antrenor: Dică.

CFR CLUJ: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, A. Mureșan, Camora – Djokovic, Bordeianu (66 Al. Ioniţă), Culio – Deac (90+1 Lang), Țucudean (76 Al. Păun), Omrani. Antrenor: Conceicao.