Gol din foarfecă, din afara careului. Reuşită senzaţională, care candidează la Golul Anului

Meci senzaţional marţi noapte, în prima ligă a Mexicului, între Guadalajara şi Lobos BUAP. Oaspeţii au câştigat cu scorul de 2-1, printr-un gol marcat în minutul 85.

27 sept. 2017, 14:07

Oaspeţii au condus cu 1-0 la pauză, dar Guadalajara a egalat în minutul 53. Diferenţa a fost făcută în stil de mare jucător de Amaury Escoto, care a marcat unul dintre cele mai spectaculoase goluri ale sezonului. El a reluat fulgerător în plasă, din foarfecă, o centrare veniotă de pe dreapta.

În urma victoriei, Lobos BUAP a urcat pe locul 6 în clasament, cu 14 puncte după 10 etape, în timp ce Guadalajara a coborât pe 13, rămânând cu 9 puncte. Lider este Monterrey, cu 23 de puncte în 9 meciuri.