LIGA 1. Etapa a 11-a a început cu două victorii ale oaspeţilor. Rezultate şi programul complet al rundei

Liga 1 a început cu două victorii ale oaspeţilor: CSM Poli Iaşi - ACS Poli Timişoara 0-1 şi ASA Târgu Mureş - CFR Cluj 1-3.

30 sept. 2016, 19:17

CSM Poli Iaşi a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de ACS Poli Timişoara, în primul meci al etapei a 11-a a Ligii 1. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Drăghici, în minutul 61, cu latul din 7 metri, după o cursă de 60 de metri a lui Şeroni şi o centrare din partea stângă.

Al doilea meci al zilei s-a jucat în Ardeal, între ASA Târgu Mureş şi CFR Cluj. Felipe Nascimento (min. 16), Andrei Mureşan (min. 55) şi Omrani (min. 83) au dus scorul la 3-0 pentru CFR, iar Zicu a redus din diferenţă, în minutul 84.