Astra s-a distanţat din nou la şase puncte de Steaua, în Liga 1. Rezultatele de vineri şi programul etapei

Astra Giurgiu a învins cu 1-0 pe ASA Târgu Mureş, vineri, în primul meci al etapei a treia din play-off. Toto vineri, într-o partidă din play-out, FC Voluntari s-a impus la CSMS Iaşi cu 1-0.

18 mart. 2016, 20:40

Astra Giurgiu a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa ASA Târgu Mureş, într-un meci din etapa a treia a play-off-ului Ligii 1. Golul a fost marcat de Teixeira, în minutul 51, cu un şut din nouă metri, după o pasă de la Alibec. În minutul 82, ASA Târgu Mureş a avut un gol al lui Ţucudean anulat pe motiv de ofsaid.

6. Târgu Mureş 20.

Anterior, într-un meci din play-out, FC Voluntari a învins în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa CSMS Iaşi. Golul a fost marcat de Ad. Bălan, în minutul 10, cu un şut din cinci metri, după o centrare de la Kone la care Achim a reluat cu capul. În minutul 38, Golubovici de la CSMS Iaşi a ratat un penalti acordat pentru un fault al lui Ţîru la Cristea.