LIGA CAMPIONILOR. Patru echipe s-au calificat deja în optimi. Programul de miercuri

LIGA CAMPIONILOR. În urma meciurilor de marţi se cunosc primele formaţii calificate în optimile de finală ale Champions League: PSG şi Arsenal, din grupa A, Bayern Munchen şi Atletico Madrid, din grupa D.

02 nov. 2016, 08:07

LIGA CAMPIONILOR. Învingătoare cu 2-1 la Basel şi cu 3-2 pe terenul lui Ludogoreţ Razgrad, PSG şi Arsenal Londra s-au calificat împreună din grupa A în faza optimilor de finală, încă după etapa a patra a fazei grupelor. Meciul „tunarilor” din Bulgaria a avut o desfăşurare spectaculosă, Lodogoreţ conducând cu 2-0 după doar un sfert de oră. Granit Xhaka şi Olivier Giroudau egalat până la pauză, iar Mesut Ozil a adus victoria lui Arsenal, în minutul 87.

Bayern Munchen şi Atletico Madrid sunt alte două calificate ale serii, chiar dacă s-au impus cu dificultate la Eindhoven (scor 2-1) şi, respectiv, acasă cu FK Rostov. Madrilenii au marcat golul de 2-1 abia în minutul 90+3, prin Griezmann.