REZULTATE LIGA 1: Dinamo, remiză cu Pandurii, Poli – victorie cu Chaijna. CLASAMENT

Pandurii s-a impus cu 2-1 în faţa celor de la Dinamo, după ce bucureştenii au condus la pauză. Într-un alt meci, Formaţia ACS Poli Timişoara a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a IX-a a Ligii I.

29 aug. 2015, 20:15
REZULTATE LIGA 1: Dinamo,  remiză cu Pandurii, Poli – victorie cu Chaijna. CLASAMENT

Dinamo a evitat în prelungiri a treia înfrângere consecutivă în fața celor de la Pandurii, termindând meciul cu o remiză, scor 2-2.

„Câinii” au condus în prima repriză, după reușita lui Essombe (35), însă gafele lui Cerniauskas la reușitele lui Filipetto (66) și Hora (80) puteau trimite toate punctele în tabăra gorjenilor.Gnohere a salvat-o însă pe Dinamo în prelungiri, reușind să profite de o ieșire hazardată a lui Stanca.