SCM CRAIOVA, la un pas de finala Cupei EHF. Victorie SENZAŢIONALĂ!

SCM Craiova a obținut, sâmbătă, o victorie uriaşă în meciul tur din semifinalele Cupei EHF la handbal feminin, impunându-se pe terenul turcoaicelor de la Kastamonu, scor 23-22.

07 apr. 2018, 15:41

Oltencele antrenate de Bogdan Burcea au fost conduse la pauză cu 16-11, dar au revenit entuziasmant și s-au impus cu 23-22, făcând un pas imens spre finala Cupei EHF.

Manșa retur se va disputa la Craiova, pe 14 aprilie, de la ora 18:00.

Un arbitru român, surprins cu telefonul în teren la prezentarea echipelor la un meci din Cupa EHF

Kastamonu a avut un parcurs senzațional până acum în Cupa EHF. Turcoaicele au reușit 9 victorii, un egal și doar două înfrângeri. Una dintre înfrângeri au suferit-o la Zalău, în „sferturi”, 28-29. Apoi însă în Turcia, HC Zalău a pierdut la 3 goluri: 24-27 și a ratat calificarea.