Simona Halep, nervi şi înjurături la Melbourne. Ce a strigat liderul WTA după o minge pierdută: „Hai, du-te-n…!”

Simona Halep a pierdut primul set, scor 6-7, în meciul cu Kaia Kanepi (scor final 6-7, 6-4, 6-2), dar a cedat psihic şi în câteva rânduri pe teren. La finalul primului set, a gesticult spre loja ei, fiind nemulţumită de jocul pe care-l face. Vizibil nemulţumită de jocul ei, a alternat momentele în care s-a bucurat cu cele în care s-a enervat.

15 ian. 2019, 11:22

Simona Halep a început să recupereze din moral în setul secund.

„Mişcă-te, cap sec! Hai, du-te-n p… mea!”, i s-a citit pe buze la un moment dat!

La 4-4 în setul doi, Simona Halep s-a lovit şi şi-a atins pulpa dreaptă.

Picioare, picioare!”, a continuat liderul WTA.

Simona Halep, prima reacţie după victoria dramatică de la Australian Open 2019

Eliberarea furiei a ajutat-o pe Simona Halep, care a reuşit să câştige setul al doilea cu 6-4, astfel că partida s-a dus în decisiv, unde s-a impus cu 6-2.