SIMONA HALEP-SVETLANA KUZNETSOVA LIVE VIDEO DIGI SPORT 6-7, 6-4, 3-6

SIMONA HALEP-SVETLANA KUZNETSOVA LIVE VIDEO DIGI SPORT. Turneul de la Sydney programează joi semifinalele, însă întreg programul a fost dat peste cap din cauza ploii. Meciul Simona Halep-Svetlana Kuznetsova, programat să înceapă la ora 07.00 (ora României), a fost reprogramat pentru ora 11.35. La scorul de 5-4 pentru Halep ploaia a revenit, iar organizatorii au decis amânarea partidei pentru ziua de vineri.

14 ian. 2016, 07:13

SIMONA HALEP-SVETLANA KUZNETSOVA LIVE VIDEO DIGI SPORT. Meciul se va relua în noaptea de joi spre vineri, de la ora 01.30 (ora României).

Click aici pentru a vedea Simona Halep – Svetlana Kuznetsova

Desfăşurarea meciului:

Update: Meciul s-a reluat, Simona a pierdut primul set, dar a revenit în cel de-al doilea, meciul ajungând în decisiv.

Game 9 Halep şi-a câştigat serviciul la 15 şi conduce cu 5-4, dar partida a fost din nou întreruptă, din cauza ploii.

Game 8 Partida a fost reluată după o întrerupere de cinci minute. După reluare, Halep a reuşit break-ul, la 40, şi a egalat, scor 4-4.

Game 8 Meciul este înrerupt, din cauza ploii, la scorul de 30-15 pentru Kuzneţova.

Game 7 Halep reduce diferenţa, printr-un game câştigat la 0. Este 3-4.

Game 6 Schimb intens de mingi, dar Kuzneţova este cea care îşi adjudecă game-ul, la 30, şi conduce cu 4-2.

Game 5 Kuzneţova încheie game-ul cu un superb forehand în cross şi face break-ul, la 30. Este 3-2 pentru rusoaică.

Game 4 Este rândul Kuzneţovei să-şi câştige serviciul la 30, 2-2.

Game 3 Simona îşi câştigă serviciul la 30 şi este pentru prima oară în avantaj în acest meci, scor 2-1.

Game 2 Re-break la 0 reuşit de Simona, care egalează situaţia, 1-1.

Game 1 Simona este la serviciu, dar Kuzneţova face break-ul la 15 si conduce cu 1-0.

Meciul va începe după întâlnirea din sferturile de finală ale băieţilor, dintre Alexandr Dolgopolov și Grigor Dimitrov. Din cauza ploii, partida a fost însă întreruptă la scorul 6-4, 3-6, 2-4, estimându-se astfel că semifinala Simonei Halep va începe în jurul orei 11.35.

SIMONA HALEP-SVETLANA KUZNETSOVA LIVE VIDEO DIGI SPORT. Înaintea partidei de joi, Svetlana Kuznetsova a declarat pentru site-ul WTA, despre Simona Halep: „Mă antrenez uneori cu Simona. E greu de învins. Nu are multă putere, dar e foarte inteligentă. Profită de fiecare avantaj de pe teren și citește foarte bine meciul. Rezultatele ei au devenit din ce în ce mai constante. Când joacă bine, ajunge pînă în fazele superioare ale turneelor„. Simona Halep a învins-o pe Kuznetsova la Roland Garros, în 2014, an în care compatrioata noastră a ajuns până în finală.