Simona Halep, victorie FULGER la Madrid. Cu cine va juca în SEMIFINALE

Simona Halep s-a calificat, joi, în semifinalele turneului de la Madrid, după ce a trecut de Coco Vadneweghe, scor 6-1, 6-1, după doar 59 de minute.

11 mai 2017, 11:14

Simona Halep a jucat excelent și a profitat de numeroasele greșeli ale adversarei. Românca a servit excelent, a lovit puternic și a plasat foarte bine loviturile. După ce în primul set a fost 1-1, Simona Halep a câștigat nouă game-uri la rând, conducând cu 4-0 în setul doi. Americanca, locul 20 WTA, a oprit seria de game-uri consecutive, dar nu putut să o împiedice pe Simona Halep din câștigarea meciului.

Simona Halep se va duela în semifinale cu învingătoarea partidei Kiki Bertens – Anastasija Sevastova. După această victorie, Simona Halep a urcat din nou pe locul 4 WTA, după ce a început săptămâna pe locul 8.