Steaua a pierdut primul amical al iernii. Azerii de la Qarabag au învins-o cu 2-0 VIDEO

Steaua a pierdut, scor 0-2, meciul amical susţinut împotriva echipei azere FK Qarabag Agdam, primul din cantonamentul susţinut în Turcia.

18 ian. 2017, 16:58

Laurenţiu Reghecampf a început meciul cu următoarea formulă de echipă: Niță – Enache, Tamaș, Toșca, Momcilovic – Pintilii (cpt), Ovidiu Popescu – Adrian Popa, Mihalcea, De Amorim – Denis Alibec. Această formulă de echipă a încasat un gol în minutul 26, scorul pauzei fiind 1-0 pentru FK Qarabag.

În repriza secundă Reghe i-a înlocuit pe toţi titularii şi a jucat cu următorii: Stăncioiu – Simion, Moke, Tudorie, Filip – Achim, Sulley, Boldrin – Jakolis, Onțel, Man. Şi această formulă a primit un gol fără să marcheze vreunul, astfel că scorul final a fost 2-0 pentru azeri.

A fost singurul amical al Stelei în cantonamentul din Antalia. Roş-albaştrii urmează să revină joi în București. Cel de-al doilea stagiu de pregătire va avea loc tot în Belek, în perioada 22 ianuarie – 4 februarie, în incinta Hotelului Riu Kaya Palazzo.