STEAUA CAMPIOANĂ. Costel Gâlcă: Vreau să rămân antrenorul Stelei

STEAUA CAMPIOANĂ. Steaua a remizat la Iaşi, scor 0-0, dar a câştigat titlul în Liga 1, cu trei puncte avans faţă de a doua clasată, ASA Târgu Mureş.

28 mai 2015, 19:19

STEAUA CAMPIOANĂ. Costel Gâlcă a câştigat al doilea trofeu cu Steaua, joi seara trecându-şi în palmares titlul Ligii 1, după ce în urmă cu o săptămână a cucerit Cupa Ligii. Aceste performanţe l-au făcut să-şi revizuiască planurile de viitor, după ce impresarul său a anunţat că Gâlcă nu va mai continua la Steaua.

Citeşte şi Steaua este CAMPIOANA Ligii 1. Retrogradata Oţelul i-a făcut cadou titlul

E o bucurie enormă. Am suferit foarte mult! A fost un meci foarte greu pentru noi. Au avut un portar într-o formă foarte bună. REzultatul de la Târgu Mureș ne-a ajutat enorm. Am așteptat rezultatul de la Târgu Mureș. Mi s-a părut o eternitate cele câteva minute care mai erau (…) Vreau să rămân să antrenez Steaua„, a declarat Gâlcă joi seara, la Dolce Sport, după câştigarea titlului.

Totodată, el a dezvăluit că a vrut să demisioneze în pauza de iarnă, după ce au plecat de la echipă Keşeru, Sânmărtean şi Szukala.