Ştefan Radu, inconştient pe teren, în Liga Europa. El a fost lovit de portarul lui Dinamo Kiev

Lazio s-a calificat joi seara în sferturile de finală ale Ligii Europa, după ce a câştigat cu 2-0 pe terenul lui Dinamo Kiev, dar italienii au avut mari emoţii la o accidentare a fundaşului român Ştefan Radu.

15 mart. 2018, 21:33

În minutul 58, goalkeeper-ul lui Dinamo Kiev, Boyko, a ieșit să boxeze o centrare care îl viza pe Ștefan Radu. A respins mingea, dar în săritură l-a lovit pe românul de la Lazio cu genunchiul în figură. Radu a căzut pe gazon și a rămas inert preț de câteva secunde, părând chiar să își piardă cunoștința.

În jurul lui s-au strâns mai mulți jucători, atât coechipieri, cât și adversari, iar fundașul s-a ridicat, în cele din urmă și a putut continua partida, fără să fie nevoie de intervenția echipei medicale.

Ștefan Radu (31) a fost integralist în victoria cu 2-0 a lui Lazio pe terenul lui Dinamo Kiev, după 2-2 în turul de la Roma. Lazio s-a calificat în sferturile de finală ale Europa League.