Un bărbat acuzat că a sechestrat o adolescentă pe care încercat să o violeze, reţinut la Bacău

Un bărbat de 42 de ani din judeţul Bacău a fost reţinut de către poliţişti fiind acuzat că, sâmbătă seară, a sechestrat o adolescentă de 17 ani pe care a încercat să o violeze. Tot el este suspectat că a vrut să răpească o fetiţă de 9 ani, cu o zi înainte.
Filip Stan
15 oct. 2017, 09:07
Un bărbat acuzat că a sechestrat o adolescentă pe care încercat să o violeze, reţinut la Bacău

Un bărbat de 42 de ani din comuna Dămieneşti a fost reţinut pentru 24 de ore, fiind acuzat de lipsire de libertate şi tentativă de agresiune sexuală, potrivit News.ro, care citează Poliţia Judeţene Bacău.

Sâmbătă seară, bărbatul ar fi sechestrat o adolescentă de 17 ani din comuna Tamaş pe care, sub ameninţarea cu violenţa, ar fi încercat să o violeze. Fata a scăpat şi a alertat autorităţile.

Din verificările poliţiştilor a reieşit că bărbatul este acelaşi care, cu o zi înainte, a abordat o fetiţă de 9 ani, în apropierea unei şcoli. 

Ambele fapte s-au produs în municipiul Bacău.

Bărbatul este audiat, iar anchetatorii vor să stabilească dacă în cazul copilei de 9 ani poate fi probată săvârşirea unei fapte panale.

Potrivit presei locale, vineri dimineaţă, în apropierea Şcolii ”Alexandru Ioan Cuza” din Bacău, un bărbat coborât dintr-o maşină a încercat să răpească o fetiţă.

Aceasta fusese lăsată de mamă în apropierea unităţii de învăţământ.

Bărbatul i-ar fi oferit bani ca să meargă cu el la Bucureşti, a prins-o de mână, dar fata s-a smuls şi a fugit. 

DailyBusiness
Activități în București în weekendul 26-27 iulie 2025: concerte, proiecții de film și spectacole de operă
Spynews
Cristina Scarlevschi, în lacrimi, la mormântul fiului. Imaginile dureroase făcute publice de ispita de la Insula iubirii: „Gândul la Alex vine cu...” | GALERIE FOTO
Bzi.ro
Medicul care a încercat să-l salveze pe Felix Baumgartner rupe tăcerea. „S-a prăbușit ca o rachetă”
Fanatik.ro
Actele pe care le pot obține gratuit toți românii de la primării. Nu se mai plătește, lista completă
Capital.ro
Taxă în România dacă folosești Facebook și Instagram. Cine va achita noul abonament de 40 de lei
Playtech.ro
Când poate fi anulat un act de donație. Clauze riscante și greșeli frecvente
Adevarul
„M-a pus să mă dau cu benzină”. Ce a pățit o tânără care s-a așezat pe o bancă proaspăt vopsită și nesemnalizată din Sibiu
wowbiz.ro
Medicul care l-a resuscitat pe Felix Baumgartner face dezvăluiri halucinante: „Am bănuit când am văzut...”. Detaliul pe care l-a observat instant când a început să-i ofere primul ajutor
Evz.ro
E teroare în România. Temperaturi ireale
Prosport.ro
Cristina Roventa, la plajă! Imagini exclusive cu soția lui Alexandru Maxim la piscină
kanald.ro
Accident grav în Bihor! Un motociclist a murit după o coliziune cu 3 vehicule
Cancan.ro
4.310 lei în plus la pensie pentru acești pensionari din România. Care este condiția și cum pot intra în posesia banilor
Capital.ro
Elena Udrea NU a scăpat. Decizia care o poate îngropa definitiv. Îi vor lua tot!
StirileBZI
Proiecte vitale pentru dezvoltarea țării, oprite de judecători la cerere! Câtă putere au ONG-urile în fața justiției?
stirilekanald.ro
Plutonierul Andy Gimiga, omul care a salvat vieți timp de peste 25 de ani, a murit: „Te vom onora mereu!”
ALERTĂ în Europa! Ministrul Cătălin Predoiu avertizează: „Populația trebuie pregătită să reziste de la 72 de ore la 7 zile”.