Ce maşini conduc femeile din guvernul Grindeanu. Ministrul delegat pentru Fonduri Europene, Mihaela Toader, are o REMORCĂ

Din structura cabinetului Grindeanu fac parte opt femei. Dintre acestea, Sevil Shhaideh şi Lia Olguţa Vasilescu sunt singurele care nu posedă autoturisme. 
Romania TV
17 ian. 2017, 08:47
Ce maşini conduc femeile din guvernul Grindeanu. Ministrul delegat pentru Fonduri Europene, Mihaela Toader, are o REMORCĂ

Potrivit declaraţiei de avere din 2016, ministrul de Interne Carmen Daniela Dan are un autoturism Renault Laguna din 2006 şi un Volkswagen Tiguan din 2012.

Ministrul Apelor şi Pădurilor, Adriana Petcu, deţine un autoturism Skoda, cumpărat în anul 2016

Andreea Păstîrnac, ministrul pentru Românii de Pretutindeni, are două autoturisme Mazda, unul din 1990 şi unul din 2000.

Ministrul pentru relaţia cu Parlamentul, Graţiela-Leocadia Gavrilescu, are trei autoturisime: o Dacia Logan din 2013, KIA CEED din 2007 şi KIA OPIRUS din 2004, acesta din urmă fiind primit drept moştenire. 

Ministrul delegat pentru Fonduri Europene, Mihaela Virginia Toader, deţine o REMORCĂ (STEM A), cumpărată în anul 2011. 

Ministrul delegat pentru Afaceri Europene, Ana Bircahll, deţine un autoturism Volvo XC 90, fabricat în 2006. 

Dintre cei 19 bărbaţi din guvernul Grindeanu, doar nouă miniştri deţin autoturisme. De asemenea, alţi doi, printre care şi premierul Sorin Mihai Grindeanu, preferă motociclurile. 

Potrivit informaţiilor din declaraţiile de avere, majoritatea miniştrilor conduc maşini fabricate în anul 2013.

Ministrul Justiţiei, Florin Iordache, conduce un autoturism marca Volkswagen Golf 1200 din 2013

Petre Daea, ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale, are un autoturism Renault Fluence din 2013

Pavel Năstase, ministrul Educaţiei Naţionale, potrivit declaraţiei de avere din aprilie 2016, are un autoturism marca Audi din anul 2013. 

Ministrul Energiei, Toma-Florin Petcu, deţine un autoturism Dacia Duster cumpărat în anul 2013 în leasing. 

Teodor-Viorel Meleşcanu, ministrul Afacerilor Externe deţine, potrivit declaraţiei de avere din octombrie 2016, un autoturism Audi A6 din 2006.

Gabriel-Beniamin Leş, ministrul Apărării Naţionale, conduce, potrivit declaraţiei de avere din noiembrie 2016, două autoturisme Opel: Insignia din 2009 şi Frontera din 1994

Ministrul Finanţelor Publice, Viorel Ştefan, deţine un autoturism Seat Ibiza din 2006 şi o Toyota Auris din 2009

Ministrul Cercetării şi Inovării, Şerban-Constantin Valeca, are un Jeep fabricat în 2015 şi cumpărat de către acesta în decembrie 2016 prin contract de vânzare cumpărare.

Gabriel Petrea, ministrul Consultării Publice şi Dialogului Social, un autoturism Ford din 2010.

Ministrul Tineretului şi Sportului, Marius-Alexandru Dunca, deţine un motociclu CAN-AM SPYDER RS-S S5, fabricat în 2015. 

Premierul Mihai Sorin Grindeanu nu are autoturism, în schimb conduce un motociclu ATW (marca Linhai), fabricat în 2009. 

DailyBusiness
„Toleranță zero față de fraudele concediilor medicale”! Medicii sunt controlați la sânge. Ministerul Sănătății trimite corpul de control în cabinete și spitale
Spynews
ANM, anunț de ultimă oră! A fost emis cod portocaliu și galben! Urmează ploi torențiale și val de căldură intensă
Bzi.ro
Mădălina Ghenea, anunț surprinzător pentru fani! Toți au rămas cu gura căscată! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Ce să pui peste somon înainte să îl gătești în tigaie, la cuptor ori pe grătar. Ingredientul secret pe care doar marii bucătari îl folosesc și care îi dă o aromă deosebită
Capital.ro
Lovitură pentru Călin Georgescu. Parchetul General a luat decizia azi, 27 iunie. Inculpat oficial
Playtech.ro
Cum se calculează vechimea în muncă în 2025, pas cu pas. S-a schimbat formula, află câți bani vei lua la pensie
DailyBusiness
PESTE 4000 de oameni ar putea rămâne FĂRĂ loc de muncă dacă va crește TVA-ul
Adevarul
Revoltă după decizia CNA de a scoate vedetele din reclamele la jocuri de noroc
wowbiz.ro
Ți se face pielea de găină! Mama Teodorei Marcu, distrusă de durere la aproape 3 săptămâni de când și-a pierdut fiica. Ipostaza sfâșietoare în care a fost surprinsă femeia
Spynews
Lorena Tonciu, cadou de zeci de mii de euro de la părinți. Cum e răsfățată sora Andreei Tonciu de cei care i-au dat viață / FOTO
Spynews
Avocata lui Gabi Bădălău, declarații despre ultimul proces din instanță. Claudia Pătrășcanu ar fi fost cea care ar fi început totul. Câți bani ar fi la mijloc
Evz.ro
A murit marele dușman al lui Ceaușescu. L-a terorizat pe dictator
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Cum arată Diana Munteanu la 46 de ani. Imaginile cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu au devenit virale
kanald.ro
Divorțul care a zguduit showbizul românesc! Motivul din spatele separării dintre Ioana Ginghină și Alex Papadopol: „Nu mi-am dorit această despărţire”
Cancan.ro
'Este începutul unui război civil. Vor începe niște revolte!' Românii, sfătuiți să plece IMEDIAT din America de
Playsport.ro
Nicușor Dan, ANUNȚ în miez de noapte de la Bruxelles: tăieri, austeritate. „Unii vor fi mai afectați”
Capital.ro
O lume întreagă e în doliu. A murit legenda muzicii. Lasă în urmă o moștenire imensă
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Corina Caragea, în costum de baie. Imagini cu prezentatoarea de la PRO TV dintr-un paradis acvatic
stirilekanald.ro
Fotbalistul mort la doar 18 ani. Ce s-a înttâmplat, de fapt
Primii pași în îngrijirea celui mic: sfaturi utile pentru proaspeții părinți
MediaFlux
Se dau tichete de 50 de lei pentru plata curentului electric! Milioane de români primesc banii timp de 9 luni. Cine va beneficia
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Noua formulă a vechimii la pensie. Cum sunt transformate zilele lucrate în ani, luni și zile calendaristice