Un bătrân din Timişoara a strigat „Sus Băsescu” în mijlocul protestatarilor nervoşi

Un bătrân a strigat "Sus Băsescu" la un miting ce are loc, duminică, în Piaţa Revoluţiei din Timişoara, împotriva preşedintelui Traian Băsescu. Peste 400 de persoane, între care suporteri ai echipei Poli Timişoara, participă, duminică seară, la un marş prin centrul municipiului Timişoara.
Romania TV
15 ian. 2012, 18:00
Un bătrân din Timişoara a strigat

Suporterii echipei Poli Timişoara au intrat în piaţa Revoluţiei scandând „Ole, ole, noi urâm partidele”, „PSD, PDL, toţi se trag din PCR”, „România stat poliţienesc”. Manifestaţia din Timişoara nu este autorizată.

Manifestanţii au scandat „Nu vă fie frică şi Băsescu pică”, „Nu staţi în balcoane că muriţi de foame” şi au avut coli A4 cu mesaje precum: „Sunt aici pentru că tu nu eşti”, „Ex-huligan, fost golan, azi nevrotic”.

La un moment dat, unii dintre participanţi au intrat în conflict cu un bătrân care se deplasa cu bicicleta în zonă şi care a strigat „Sus Băsescu”.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Jandarmeriei Timiş, Andrei Crişan, bărbatul în vârstă de 83 de ani a fost escortat din zonă de jandarmi, pentru a nu incita participanţii la miting.

Conform acestuia, bătrânul nu a fost amendat.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Juri Cisotti, portret de fotbalist: „Ai mei știu că sunt puțin nebun”. Interviu exclusiv
Capital.ro
Se închid conturile bancare. Clienții primesc notificare de la bancă, chiar dacă nu au încălcat regulile și nu au datorii. Unde se întâmplă asta
Playtech.ro
Mega-proiectul abandonat din timpul lui Ceaușescu revine oficial la viață. Tarnița, hidrocentrala de 1.000 MW care va costa peste 1 miliard de euro
Adevarul
Rusia vrea să construiască o centrală nucleară pe Lună în următorii zece ani. Rosatom și Institutul Kurchatov, implicate în proiect
wowbiz.ro
Clipe cumplite pentru Loredana Groza, în prag de sărbători! Tatăl artistei se află în stare gravă la spital: „Tata…fă-te bine”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Ce cadouri se dau de Crăciun în familia lui Dan Negru. Prezentatorul Kanal D a dezvăluit și ce își dorește pentru 2026
iamsport.ro
Dan Șucu, acuzat direct că ar fi cumpărat Genoa cu ”bani furați”! Ce afaceri ”de milioane de euro” cu statul ar avea: ”Folosește o firmă dintr-un sat din județul Galați”
MediaFlux
Ce înseamnă, de fapt, Ajunul Crăciunului și de ce este considerat o noapte magică
stirilekanald.ro
Explozie pe Autostrada A1! Un camion plin cu GPL a sărit în aer după un accident cu un TIR. Imagini șocante
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend