A mers să schimbe lei în euro la casa de schimb valutar şi a rămas FĂRĂ BANI

O femeie care a venit să schimbe 180 de mii de lei în euro la o casă de schimb valutar a rămas fără bani. La scurt timp după ce a intrat în sediul firmei, şi-a făcut apariţia şi ANAF-ul.
Romania TV
19 dec. 2013, 07:37
A mers să schimbe lei în euro la casa de schimb valutar şi a rămas FĂRĂ BANI

Un scandal a izbucnit la o casă de schimb valutar din Bucureşti, de pe Calea Moşilor, unde o femeie venise să schimbe lei în valută. În timp ce femeia voia să facă tranzacţia respectivă, reprezentanţi ai ANAF-ului, care veniseră în control, i-au confiscat banii.

În urma controlului, toţi banii încasaţi în ziua respectivă au fost confiscaţi. Femeia este acum  nevoită să aştepte până la finalizarea anchetei pentru a-şi recupera suma, potrivit România TV.

Femeia venise împreună cu soţul ei să schimbe 180 de mii de lei în euro. Patronul casei de schimb le era chiar prieten. Au avut încredere în el, în momentul în care le-a spus să se întoarcă peste câteva ore pentru a primi echivalentul în valută. Când au revenit, au dat peste inspectorii ANAF.

„Am aşteptat în scară să se termine, să văd ce trebuie să fac mai departe. Sunt banii mei în joc”, a declarat femeia, potrivit România TV. Femeia a mai spus că are nevoie de aceşti bani pentru a-l opera pe tatăl  ce voiaţi să faceţi cu această sumă? voiam să-l duc pe tata la Viena să-l operez.

Timp de 5 ore, femeia a aşteptat în frig, afară, ca inspectorii ANAF să termine controlul. A sperat că, la final, îşi va recupera banii. Toate încasările au fost însă confiscate, până la finalizarea anchetei.

Femeia vrea să-şi recupereze cât mai repede banii. Ea spune că este dispusă să dea statul în judecată.

DailyBusiness
CCR: Pensiile speciale ale magistraților vor fi reduse
Spynews
Dana Badea a recunoscut! Costel Biju a fost bărbatul vieții ei! Cum a reacționat „Regele TikTok-ului” atunci când a auzit
Fanatik.ro
Cum s-a gândit Ministerul Muncii să salveze angajații unor mari companii aflate în prag de faliment. Pierderi de miliarde și mii de muncitori în pericol
Capital.ro
Victorie pentru Traian Băsescu. Administrația Prezidențială nu a contestat decizia. Câți bani trebuie să primească
Playtech.ro
Metoda naturală pentru a reduce umiditatea din baie. Soluția simplă și eficientă
Adevarul
Cum a pierdut CFR Călători în fața unui operator privat, la diferență de 1 ban, 13 trenuri Alstom Coradia cumpărate de statul român
wowbiz.ro
EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O adolescentă de 16 ani a fost găsită în stare de inconștiență lângă fire de înaltă tensiune căzute pe o stradă din București
iamsport.ro
A aflat pedepsele lui Bergodi și Cordea și a izbucnit: ”La el era de dosar penal și pușcărie și nu a pățit nimic! Ce facem, ne batem parte în parte, ne luăm de gât?!”
MediaFlux
Rusia dă o palmă SUA în negocierile pentru pacea din Ucraina. Nemulțumiri mari la Moscova față de Donald Trump
stirilekanald.ro
Cum se calculează în 2026 impozitul pentru casă?
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat