NEREGULI în trafic: Microbuz cu 18 locuri, depistat având 39 de pasageri

Un microbuz cu 18 locuri, dar în care se aflau 39 de pasageri a fost depistat în trafic, în judeţul Suceava, în urma unei acţiuni a poliţiştilor de verificare a legalităţii în domeniul transporturilor rutiere publice.
Filip Stan
09 feb. 2014, 14:19
NEREGULI în trafic: Microbuz cu 18 locuri, depistat având 39 de pasageri

Potrivit Poliţiei Judeţene Suceava, Serviciul Rutier Suceava a făcut, în ultimele zile, verificări în trafic privind legalitatea în domeniul transporturilor rutiere publice. Astfel a fost prins un şofer în vârstă de 30 ani, din municipiul Suceava, care conducea, pe ruta Zahareşti-Suceava, un microbuz de transport persoane cu 18 locuri, dar în care se aflau 39 de persoane, cu 21 pasageri în plus, faţă de numărul locurilor prevăzut în certificatul de înmatriculare, scrie Mediafax.

Şoferul a fost amendat cu 1.400 de lei, iar poliţiştii vor propune suspendarea licenţei de transport.

În cadrul acţiunii de verificare a transporturilor rutiere poliţiştii suceveni au verificat 127 de autovehicule, au dat 147 de amenzi cu o valoare totală de 93.930 lei, au reţinut şapte permise de conducere şi au retras şase certificate de înmatriculare.

Citeşte şi ACCIDENT GRAV în Braşov. 11 persoane, la spital, după ce un microbuz s-a răsturnat

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Fostă gimnastă a dat lovitura. Serialul celebru, adorat de milioane de români, în care joacă un rol fenomenal
Capital.ro
Se schimbă ora în România. Când se dau ceasurile înainte, de la 3:00 la 4:00. Lucrurile bizare și amuzante despre modificarea orei
Playtech.ro
Pensionarii nu mai primesc ajutorul de la stat înainte de Paşte. Ar fi trebuit să li se ofere 200 de lei în plus
Adevarul
Profilul șoferului de ridesharing. Cât câștigă, în realitate, un șofer în România
wowbiz.ro
Codruța Filip, în brațele lui Valentin Sanfira. Imaginile emoționante care au făcut înconjurul internetului. Cum au fost surprinși la Sala Palatului, înainte să anunțe divorțul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
James Tolkan, celebrul actor din „Top Gun” și „Back to the Future”, a încetat din viață la 94 de ani
iamsport.ro
Radu Naum: ”Eram ironic când am spus că e visul meu să fac un interviu cu David Popovici”
MediaFlux
Cine conduce de fapt Iranul după ce liderul suprem și o serie de personalități de vârf au murit în războiul pornit de SUA și Israel
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj