Florin Călinescu face DECLARAŢII INCREDIBILE despre ProTV şi Adrian Sârbu

În ultima perioadă, tot mai multe voci susţin că Florin Călinescu este decis să părăsească pentru a cincea oară trustul MediaPro.
Alina Costache
14 feb. 2014, 08:30
Florin Călinescu face DECLARAŢII INCREDIBILE despre ProTV şi Adrian Sârbu

Conform paginademedia.ro, Călinescu părea să fie deja în grila de programe a postului Prima TV, părăsind trustul MediaPro.

„Dacă finalizăm discuţiile, emisiunea «Chestiunea zilei» va fi în grila de programe de la toamnă. Ne dorim ca Florin să fie implicat, alături de noi, în procesul de relansare a postului Prima TV”, a declarat patronul postului Prima TV, Cristian Burci.

VEZI ŞI Lovitură pentru PRO TV: O vedetă de prim rang pleacă la concurenţă

Întrebat de reporterii „ring” dacă are de gând să înceapă o nouă colaborare cu Prima TV, actorul a recunoscut că, într-adevăr, a avut loc o discuţie, dar nu a luat o hotărâre.

Eu am mai lucrat cu Burci în 1990, când am înfiinţat Agenţia Graffiti. Suntem prieteni, ne cunoaştem şi, printre altele, mai vorbim… Dar asta nu înseamnă că, dacă am băut o cafea, gata, am bătut palma cu el. A avut loc o discuţie care nu s-a finalizat cu nimic, mai vedem, mai discut şi cu alţii. Până la primăvară, vară, nu cred că fac nimic. Dacă va apărea ceva serios, va apărea din toamnă„, a mărturisit realizatorul TV.

Referitor la tot ceea ce se întâmplă în ProTV, actorul a preferat să nu comenteze, susţinând că el nu cunoaşte politica postului.

Nu am plecat nicăieri. Eu sunt prieten cu Adrian Sârbu de-o viaţă şi dacă el şi-a dat demisia… Şi-a dat demisia… Pentru mine, ProTV era Adrian Sârbu. Nu mă priveşte de ce pleacă lumea din Pro, habar nu am despre politica postului„,a precizat moderatorul.

VEZI ŞI Adrian Sârbu are o nouă iubită blondă FOTO

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Prima imagine de la accidentul în care a murit Tal Berkovich de la Chefi la cuțite! Unde mergea și cine o însoțea în mașină
Fanatik.ro
Gigi Becali a făcut anunțul momentului despre Victor Pițurcă. Patronul FCSB-ului surprinde pe toată lumea: „N-am avut nicio ceartă cu el”
Se schimbă banii în România. Schimbare istorică a bancnotelor de la 1 februarie 2026. E o premieră în ultimii 25 de ani
Playtech.ro
Ce înseamnă dacă sticla de Coca Cola are capac galben. Detaliul la care puțini s-ar fi gândit, până acum
Adevarul
Cum poți afla dacă ai radon în casă. Harta zonelor sensibile și riscurile gazului radioactiv
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Buzău a fost împușcat la... Vezi mai mult
iamsport.ro
ȘOCANT! Florin Prunea a dezvăluit câte kilograme a slăbit la Desafio: ”Mi-a fost rău”
MediaFlux
ANAF pregătește controale majore la persoanele fizice în următoarea perioadă. Șeful Fiscului a confirmat: Nu facem control pe rude
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil