Copil grav rănit într-un accident rutier în Suceava, adus cu elicopterul la Bucureşti

O fetiţă din Siret aflată în stare gravă după un accident produs pe DN2, la Negostina, în care mama sa a murit, iar tatăl şi un alt copil au fost răniţi, a fost transferată, duminică, de la Spitalul Judeţean de Urgenţă Suceava la un spital din Bucureşti, a declarat directorul medical al spitalului sucevean, Tiberius Brădăţan, citat de Agerpres.
Romania TV
13 iul. 2014, 15:05
Copil grav rănit într-un accident rutier în Suceava, adus cu elicopterul la Bucureşti

Pacientul a fost transferat cu un elicopter la solicitarea unui unchi al copilului şi cu acceptul medicului.

Tatăl copilului, şi el rănit în accident, se ocupă cu înmormântarea mamei acestuia care a murit în urma accidentului rutier.

Mama fetiţei a murit, joi după amiază, după ce a fost transportată la spital. Tatăl, care era şofer, şi un alt copil au suferit răni mai uşoare. În accident a mai fost rănit şi şoferul autoutilitarei în care a intrat autoturismul în care se afla familia din Siret.

Accidentul s-a produs pe DN 2, la intrarea în localitatea suceveană Negostina, după ce un autoturism s-a ciocnit cu o autoutilitară al cărei şofer virase spre un drum lateral.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Top 10 cele mai sănătoase alimente din lume. Ele îți asigură aportul de vitamine de care ai nevoie
Fanatik.ro
Ce se întâmplă cu Ana Maria Bărbosu. Anunț important după ce a pierdut medalia olimpică
Capital.ro
Dezvăluirea momentului. Acum s-a aflat ce a făcut Călin Georgescu în timpul pandemiei
Playtech.ro
Ce salarii oferă Pepco în 2026? Sumele primite de casieri sau de manageri de magazin
Adevarul
„Nu mai e ca înainte”. Mărturiile românilor dintr-o țară europeană renumită până de curând pentru nivelul de trai
wowbiz.ro
Imagini cumplite de la priveghiul familiei moarte în accidentul din Iași! Diana va fi înmormântată ținându-și fetița în brațe: „Dacă te-ar fi cunoscut părinții tăi…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bebeluș a murit după ce a băut lapte de... Vezi mai mult
iamsport.ro
Adevărul despre fotbalistul Horia Ivanovici. Prietenul său din copilărie a dezvăluit totul: ”Băi, lasă-mă în pace!”
MediaFlux
Ministrul Transporturilor a confirmat: Portul Constanța va prelua singurul port al Republicii Moldova, Giurgiulești
stirilekanald.ro
Diana va fi înmormântată cu onoruri militare. Viitoarea mămică a murit împreună cu fetița din pântec și cu soțul afacerist, Sorin Iacob, în tragedia din Iași
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat