TRAGEDIA UCRAINA: Un avion indian zbura aproape de aeronava malaysiană când aceasta s-a prăbuşit

AVION DOBORÂT ÎN UCRAINA. Un avion al companiei Air India zbura la o distanţă destul de redusă de aeronava malaysiană în momentul când aceasta s-a prăbuşit.
Romania TV
20 iul. 2014, 17:17
TRAGEDIA UCRAINA: Un avion indian zbura aproape de aeronava malaysiană când aceasta s-a prăbuşit

Avionul indian zbura la aproximativ 25 de kilometri de aeronava malaysiană, potrivit cotidianului Times of India. Aparatul de zbor indian zbura de la New Delhi spre Birmingham şi s-a aflat, deasupra Ucrainei, la 25 de kilometri de aeronava malaysiană. Mai mult, piloţii indieni au încercat în repetate rânduri să ia legătură cu echipajul aparatului de zbor malaysian, dar fără succes.

Controlorii de trafic aerian din Ucraina au cerut piloţilor indieni să ia legătura cu aparatul malaysian.

„Piloţii avionului Air India au încercat fără succes să ia legătura cu echipajul malaysian. Când au aflat că avionul a fost doborât, piloţii indieni au fost şocaţi”, a declarat o sursă aeroportuară indiană, citat de cotidianul de la New Delhi.

O FAMILIE ÎNTREAGĂ a pierit în tragedia din Ucraina: Soţii Essers şi copiii lor mergeau să exploreze jungla

Avionul civil Boeing 777, ce aparţinea companiei Malaysia Airlines, s-a prăbuşit pe 17 iulie în apropierea localităţii Grabovo, la 50 de kilometri de Doneţk. Există indicii că avionul a lovit de o rachetă de către separatiştii proruşi, care controlează acea zonă.

Teza principală, ‘bazată pe mai multe elemente’, este că ‘zborul MH17 a fost probabil doborât de o rachetă sol-aer SA-11 (Buk), lansată de pe teritoriul controlat de separatişti din estul Ucrainei’. Serviciile de securitate ucrainene (SBU) au publicat joi seară interceptarea a ceea ce a fost prezentată drept o conversaţie între doi lideri rebeli după examinarea locului prăbuşirii.

Avionul zbura de la Amsterdam spre Kuala Lumpur şi avea la bord 298 de pasageri şi membri ai echipajului. Toate persoanele aflate la bord au murit.

AVION PRĂBUŞIT UCRAINA. Cum arată ARMA cu care a fost doborât avionul malaezian FOTO şi VIDEO

DailyBusiness
VIDEO ALERTĂ pe Aeroportul Băneasa. Un avion de mic dimensiuni a ieșit de pe pista de aterizare. Traficul aerian a fost blocat
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
MM Stoica, analiză dură a FCSB: „Suntem pe fundul prăpastiei! Bifăm un record istoric”. Ce se întâmplă cu Alibec 
Capital.ro
Călin Georgescu, în fruntea României. George Simion i-a dat vestea excelentă: Suntem la un pas distanță să luăm țara în mâini!
Playtech.ro
Pensionare anticipată fără penalizare: în ce condiții pot ieși românii mai devreme la pensie
Adevarul
Vacanța de vis în Albania, transformată în coșmar. Povestea unui cuplu care s-a adresat Curții de Justiție Uniunii Europene
wowbiz.ro
Percheziții în lanț după moartea Ștefaniei Szabo! Anchetatorii au ridicat mașina doctoriței, dar și mai multe obiecte găsite în camera de gardă. Solicitarea importantă făcută de familia sa
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
kanald.ro
„Mi-e greu să cred că nu și-ar fi dorit să se mai trezească a doua zi”. Asta a fost ULTIMA DORINȚĂ a Ștefaniei Szabo! A apelat la un coleg cu doar câteva ore înainte să moară... mesajele au ieșit la suprafață!
iamsport.ro
Ilie Năstase nu se dezminte! Ce s-a întâmplat la prima înfățișare în procesul de divorț cu Ioana
MediaFlux
Pensii noiembrie. Mai mulți bani pentru anumiți români
stirilekanald.ro
O nouă EXPLOZIE a avut loc cu câteva momente în urmă, din cauza acumulării de gaze
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai