Apple vrea să construiască o maşină electrică

Apple ar putea ataca și alte piețe pe viitor, iar cele mai noi zvonuri indică faptul că americanii ar vrea să construiască o mașină electrică.
Romania TV
16 feb. 2015, 13:24
Apple vrea să construiască o maşină electrică

Conform celor de la Reuters, Apple are de gând să se extindă pe o piață cu totul nouă pentru compania cu sediul în Cupertino. Aparent, Apple a angajat un număr destul de mare de experți în acest domeniu și a pornit un proiect denumit ”Titan”. Rezultatul acestui proiect ar urma să fie prima mașină electrică produsă vreodată de Apple. Trebuie însă menționat că acestea sunt, pentru moment, doar zvonuri. Dacă Apple lucrează într-adevăr la o astfel de mașină, sunt șanse ca proiectul să fie abandonat dacă lucrurile nu merg cum trebuie.

Citeşte şi Apple şi Samsung au bătut palma pentru următorul iPhone FOTO

Zvonul nu este unul foarte nou. Acesta a apărut în urmă cu ceva vreme, când regretatul Steve Jobs încă mai făcea parte din companie. Reuters menționează de asemenea că Apple ar putea rivaliza și în acest sector cu Google dacă decide să-și construiască propriul monovolum capabil să se conducă singur.

Continuarea pe Playtech.ro.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Europa se pregătește pentru era reginelor! Majoritatea tronurilor vor fi ocupate de femei
Fanatik.ro
David Popovici, întâlnire neașteptată cu unul dintre cei mai importanți români. „Nu se uită niciodată”
Capital.ro
Noi reguli pentru șoferii pensionari. Schimbare la reînnoirea permisului de conducere
Playtech.ro
Pensia anticipată 2026. Câţi bani pierzi dacă vrei să ieşi la pensie mai devreme cu trei, patru sau cinci ani
Adevarul
Fiului lui Ramzan Kadîrov i-a fost scoasă splina, e slăbit și riscă să-și piardă vedere. Gărzile sale, în stare gravă
wowbiz.ro
Imagini cumplite de la priveghiul familiei moarte în accidentul din Iași! Diana va fi înmormântată ținându-și fetița în brațe: „Dacă te-ar fi cunoscut părinții tăi…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident rutier grav în Bistrița Năsăud! Un bărbat și-a pierdut viața după ce a fost izbit de o mașină. Acesta a traversat neregulamentar strada
iamsport.ro
Radu Naum l-a auzit pe Gigi Becali și s-a enervat: ”Ce aveți în seara asta? Doamne ferește!”
MediaFlux
Cât de aproape suntem de recesiune. Ministrul Finanțelor dezvăluie scenariul cel mai negru
stirilekanald.ro
Diana va fi înmormântată cu onoruri militare. Viitoarea mămică a murit împreună cu fetița din pântec și cu soțul afacerist, Sorin Iacob, în tragedia din Iași
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat