COLECTIV. Administraţia Cimitirelor a primit solicitări pentru a asigura 9 locuri de veci pentru victime

Administrația Cimitirelor și Crematoriilor Umane a primit solicitări pentru a asigura nouă locuri de veci pentru victimele incendiului din clubul Colectiv, a precizat Serviciul pentru Relația cu Mass-Media al Primăriei Capitalei.
Filip Stan
03 nov. 2015, 20:10
COLECTIV. Administraţia Cimitirelor a primit solicitări pentru a asigura 9 locuri de veci pentru victime

Până la data prezentei, Administrația Cimitirelor și Crematoriilor Umane a primit solicitări pentru a asigura nouă locuri de veci pentru victimele incendiului din clubul Colectiv. Astfel, au fost atribuite: un loc în Cimitirul Vest, un loc în Cimitirul Bellu, un loc în Cimitirul Ghencea, trei locuri în Cimitirul Iancu Nou, un loc în Cimitirul Izvorul nou, un loc în Cimitirul Tudor Vladimirescu și un loc în Cimitirul Metalurgiei”, au declarat, pentru Agerpres, reprezentanţii Serviciului pentru Relația cu Mass-Media al Primăriei Capitalei.

Citeşte şi Patronii clubului Colectiv au fost ARESTAŢI PREVENTIV

Primăria Municipiului București a anunțat încă de sâmbăta trecută că va asigura locurile de veci și va suporta cheltuielile de înmormântare pentru victimele incendiului de la clubul Colectiv.

Citeşte şi INCENDIU COLECTIV. Patron: Clubul NU avea ASIGURARE. Cum ar fi putut scăpa cei de pe scenă şi din faţa ei

„Prin dispoziția primarului general se asigură, la solicitarea familiilor victimelor accidentului, locuri de veci gratuite și se suportă cheltuielile de înmormântare. Solicitările se primesc la nr. tel. 0800.800.868”, preciza un comunicat al Municipalității.

Citeşte şi Nereguli în mai multe cluburi din ţară. Vezi ce s-a descoperit în urma controalelor

DailyBusiness
Radosław Sikorski, ministrul polonez de Externe: Rusia ar putea, din păcate, să lovească adânc în Europa
Spynews
Cristina Cioran, însărcinată pentru a treia oară? „Poate chiar acum am o veste”. Cum este viața ei cu doi copii
Fanatik.ro
Mircea Lucescu dă de pământ cu Austria și Ralf Rangnick: “Au venit foarte aroganți! 10-0 cu San Marino le-a luat mințile”
Capital.ro
Plată comună la bloc. Toți proprietarii sunt obligați să achite. Nu contează că ai centrală și te-ai separat la gaze
Playtech.ro
Ce este DUC-ul, actul fără de care şoferii din Italia nu pot circula. A ajuns să coste 70 de euro
Adevarul
Rusia testează o „tactică ciudată” pe frontul din Donețk
wowbiz.ro
Ea este mama ucisă pe trecerea de pietoni, în Berceni! Elena avea 35 de ani, iar acasă o mai aștepta un copil
Economica.net
Dispare o bancă cu zeci de mii de clienți în România. Ce se întâmplă mai departe
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
kanald.ro
Doliu în familia Denisei Răducu! Fratele vitreg al regretatei cântărețe a murit
Cancan.ro
Șoferul care a ucis-o pe Elena pe trecerea de pietoni din Berceni încearcă să scape de o pedeapsă mai gravă? Gestul făcut e revoltător
iamsport.ro
'100 de milioane!' Imagini din satelit. Ce se 'ascunde' în spatele bazei FCSB-ului. Becali: 'Eu nici nu știam'
MediaFlux
ANAF ia în vizor mai multe categorii de români. Nimeni nu scapă de noua divizie specială a Fiscului
stirilekanald.ro
VIDEO Filmul tragediei din Berceni! Imaginile filmate surprind momentul în care femeia este spulberată de pe trecerea de pietoni în timp ce împinge căruciorul
substantial.ro
Când sunt Moșii de toamnă în 2025