Obama avea în tinereţe o „căldură sexuală” extraordinară

Prima relaţie serioasă pe care actualul preşedinte american a avut-o a fost cu Genevieve Cook, fiica unui diplomat australian. Relaţia lor a început în prima jumătate a anilor 1980, când Obama avea aproximativ douăzeci de ani şi trăia la New York. Genevieve Cook a făcut publice fragmente din jurnalele ei de pe vremea aceea, în care descrie "căldura sexuală" pe care o avea Obama.
Romania TV
03 mai 2012, 10:16
Obama avea în tinereţe o

Barack Obama şi-a construit atent imaginea de lider calculat şi raţional al celei mai puternice ţări din lume.

Dar la vârsta de 22 de ani, Barack Obama avea o „căldură sexuală” puternică, ce o copleşea pe prietena lui din acea perioadă, potrivit Daily Mail.

Conform jurnalelor scrise de Genevieve Cook aceasta era înnebunită după mirosul de „transpiraţie, fum de ţigară şi deodorant” care venea din dormitorul lui.

Aceasta povesteşte cum preşedintelui american îi făcea plăcere ca duminica să se relaxeze citind ziarul, îmbrăcat într-un sarong.

Se pare că Obama era foarte confuz cu privire la identitatea sa rasială şi că se „simţea ca un impostor pentru că era atât de alb”.

Într-un final, Obama, care a fost crescut în Hawaii de mama sa caucaziană, a decis că este negru pentru că este mai bine pentru el.

„Căldura sexuală cu siguranţă o are – dar restul nu sunt decât muchii ascuţite şi mi se pare îngrijorător. Îmi dau seama că vreau să scap de toate astea”, scria Genevieve Cook în jurnalul ei.

„…căldura lui poate fi înşelătoare. Deşi spune cuvinte dulci şi poate fi deschis şi de încredere, există şi un fel de răceală în persoana lui”, mai scrie Genevieve.

Cei doi s-au despărţit după aproximativ un an de relaţie.

DailyBusiness
Viscolul paralizează sudul și estul țării. Autostrăzi și drumuri naționale închise
Spynews
Florin Salam, mesaj emoționant pentru Fănică, prima soție, la 16 ani de la moartea ei. Artistul nu a uitat-o pe mama copiilor lui
Fanatik.ro
Transferul FCSB care ar fi făcut diferența: “I-ar fi ajutat foarte mult şi era la un preţ foarte bun!”. Exclusiv
Capital.ro
Viața la bloc. Situația în care vecinii îți pot intra în casă, chiar dacă nu ești prezent. Se face proces-verbal, semnat de toți
Playtech.ro
Trebuie sau nu să speli lenjeria de pat nouă înainte de folosire: Ce spun specialiștii
Adevarul
Tensiuni în cercul apropiaților lui Putin. Un oligarh de top s-a plâns de izolarea totală a Rusiei
wowbiz.ro
EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Nicu este românul care și-a pierdut viața în nordul Italiei. Autoturismul condus de bărbat s-a izbit violent de un camion
iamsport.ro
Thierry Henry a auzit ce a declarat Mourinho după Benfica - Real și a răbufnit: ”Mă opresc aici! Prestianni, ce ai spus!?”
MediaFlux
Premierul Bolojan anunță creșterea vârstei de pensionare. Domeniile vizate de reforma ”inevitabilă”
stirilekanald.ro
Cum se calculează în 2026 impozitul pentru casă?
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat