Luare de ostatici în Italia

Îndatorat peste măsură, un italian a luat mai mulţi ostatici în sediul Fiscului din Bergamo. Omul de afaceri s-a predat autorităţilor după şase ore de negocieri.
Romania TV
04 mai 2012, 09:45
Luare de ostatici în Italia

Disperat pentru că nu îşi putea plăti datoriile, un om de afaceri din Italia a luat mai multe persoane ostatice în sediul Fiscului din Bergamo. Bărbatul a ameninţat se va sinucide pentru că nu are din ce să îşi plătească taxele.

Iniţial, bărbatul a luat 12 ostatici, după care i-a eliberat şi a păstrat doar unul. Zeci de ofiţeri de poliţie, cu veste antiglonţ, au încercuit clădirea în timp ce doi dintre ei au negociat cu autorul.

În timpul crizei s-au auzit focuri de armă, dar nimeni nu a fost rănit. Incidentul s-a încheiat după şase ore, fără ca nimeni să fie rănit. Autorul s-a predat autorităţilor. În ultimele săptămâni, presa italiană a relatat aproape zilnic despre sinucideri ale unor antreprenori afectaţi de datorii sau ale unor salariaţi concediaţi.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „I-a fost rușine”
Fanatik.ro
Gigi Mustață a vorbit despre acuzele care i se aduc: „E mai greu să fiu cumpărat de Gigi Becali. Și nu doar de el”. Exclusiv
Capital.ro
Reguli la bloc. Lege pentru toți proprietarii. Fapta care nu poate fi sancționată, chiar dacă nu există acordul asociației de proprietari
Playtech.ro
Cum face Cătălin Scărlătescu piftia de casă. Rețeta moștenită de la bunica lui
Adevarul
Băsescu cere desființarea Coaliției și-l atacă pe Grindeanu: „Crede că obligația lui e să servească doar PSD”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Noi întreruperi ale curentului electric în București, Ilfov și Giurgiu. Zonele unde alimentarea cu energie va fi oprită temporar
iamsport.ro
Omul care i-a acuzat direct pe Becali, Varga și Rotaru, victima a două tentative de asasinat: ”Sunt urme de otravă, dar să nu spuneți că v-am zis eu!”
MediaFlux
Avertisment dur pentru români! Va conta unde locuiesc și ce loc de muncă au
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Certificat de Reputație în Afaceri – de ce merită să ai grijă din timp de reputația online