Huidu a cerut documente de la clinica din Viena unde a fost internat

Şerban Huidu a fost citat să se prezinte, vineri, la Parchetul Judecătoriei Braşov pentru a-i fi aduse la cunoştinţă acuzaţia de ucidere din culpă, în urma accidentului pe care l-a provocat pe DN 1. Avocatul lui Şerban Huidu a declarat că realizatorului TV i s-a transmis să aducă mai multe acte medicale, inclusiv din Austria unde a fost internat după accidentul la schi, care să ateste că era apt să conducă.
Romania TV
20 oct. 2011, 10:36
Huidu a cerut documente de la clinica din Viena unde a fost internat

Şerban Huidu este aşteptat vineri la sediul Parchetului Judecătoriei Braşov pentru a-i fie adusă la cunoştinţă acuzaţia de ucidere din culpă. Potrivit purtătorului de cuvânt al Parchetului Judecătoriei Braşov, prim-procurorul Carmina Reit, lui Şerban Huidu i-a fost trimisă o citaţie, în urmă cu câteva zile , prin care este chemat la audieri, vineri, de la ora 09.30.

„A fost citat şi probabil că va veni. Nu cred că se pune problema să fie nevoie să fie adus”, a declarat pentru MEDIAFAX prim-procurorul Carmina Reit.

Ion Mînjină, avocatul lui Şerban Huidu, a declarat, la rândul său, că realizatorului TV i s-a comunicat să aducă mai multe documente medicale care să ateste faptul că era apt pentru a conduce autovehicule , iar în prezent aşteaptă documente medicale de la clinica din Viena unde Huidu a fost spitalizat în urma accidentului de schi.

„I s-a transmis să fie aduse documente medicale, iar în măsura în care le are le va prezenta. Mai trebuie să vină nişte documente şi din Austria, pe care le-am solicitat (…) Este foarte afectat de tot ce s-a întâmplat, iar asta nu trece de la o zi la alta”, a precizat avocatul Ioan Mânjină.

Parchetul Judecătoriei Braşov a început, marţi, urmărirea penală faţă de realizatorul TV Şerban Huidu, pentru uciderea din culpă a trei persoane. În dosar au fost formulate concluziile medico-legale privitoare la decesul celor trei victime, stabilindu-se că moartea a fost violentă, fiind cauzată de hemoragii interne şi externe, consecutive, în principal din cauza rupturilor de organe interne.

 

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Tajine de pui cu lămâie şi măsline. Rețeta lui Chef Horia Manea de la Meniu de vedetă
Fanatik.ro
Valeriu Iftime a făcut calculele pentru finalul sezonului din SuperLiga: “Dacă batem U Cluj suntem în play-off!”. Ce şanse mai au FCSB şi CFR Cluj
Capital.ro
Doliu în lumea muzicii. S-a stins un mare artist: Întreaga familie a fost devastată
Playtech.ro
Ce riști dacă nu plătești întreținerea la bloc timp de 60 de zile. Ce prevede legea
Adevarul
A murit „regele motorinei”, partenerul „de afaceri” al fostului șef al ANAF Sorin Blejnar. Era dat în urmărire internaţională din 2015
wowbiz.ro
EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
S-a aflat cine este femeia care a căzut în fața mașinii, în Târgu Jiu. Nadiana Rozalia Olariu era angajată a Spitalului Județean de Urgență
iamsport.ro
Gică Hagi nu vine la națională din cauza lui Mihai Stoichiță! ”E o problemă!”
MediaFlux
Comunele care trebuie să rămână rapid fără primari: Mai citiți o dată până realizați ce înseamnă așa ceva
stirilekanald.ro
VIDEO Tentativă de răpire în supermarket! Fetița de un an și jumătate a fost smulsă de lângă mama ei
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat