Încă un scandal la Casa Regală. Ce cere presupusul fiu al Regelui Mihai, după îmbolnăvirea acestuia VIDEO

Regele Mihai este internat de mai multe săptămâni într-o clinică din Elveţia, cu grave probleme de sănătate. iar presupusul său fiu ilegitim, Dieter Stanzeleit, face o nouă mutare prin care speră să se dovedească faptul că fostul suveran al României este tatăl său biologic.  În timp ce familia şi apropiaţii se roagă pentru sănătarea Regelui Mihai, Stanzeleit vrea de urgenţă un test ADN ca să demosntreze că are sânge albastru. Cererea a fost înregistrată la Curtea de Apel Bucureşti, care va da o soluţie la începutul săptămânii viitoare.
Romania TV
15 mart. 2016, 10:03
Încă un scandal la Casa Regală. Ce cere presupusul fiu al Regelui Mihai, după îmbolnăvirea acestuia VIDEO

Din 1994, cetăţeanul german Dieter Stanzeleit se chinuie să schimbe cartea de istorie pretinzând că este unicul fiu al regelui Mihai. De când a aflat că starea de sănătate a regelui este critică, Stanzeleit a depus la Curtea de Apel cea de-a treia cerere pentru efectuarea testului ADN.

Presupusul fiul al regelui Mihai aşteaptă ca justiţia din România să îi facă dreptate, deşi a atacat-o de fiecare dată.

Dieter Stanzeleit se plânge că nu a fost lăsat niciodată să ia legătura cu regele. Ba, mai mult, acum suspectează că în spatele bolii Majestăţii Sale s-ar afla jocuri de putere ale membrilor familiei regale, care vor să pună mâna pe avere.

De altfel, săptămâna trecută cetăţeanul german a anunţat că după moartea Regelui va face plângere penală şi va cere anchetarea cauzelor morţii.

DailyBusiness
Fructele au devenit un motiv major pentru care România a văzut o creștere a inflației în iulie
Spynews
Ce au făcut Alina Eremia și logodnicul ei, Edi Barbu, înainte de nuntă! Cum i-au surprins paparazzii
Bzi.ro
Andreea Marin arată fabulos la 50 de ani! Cum reușește vedeta să se mențină în formă! Face asta timp de 2 ore pe săptămână – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Șase zodii renasc din propria cenușă până pe 31 august. Vor avea noroc cu carul în următoarele luni
Capital.ro
Băncile plătesc banii înapoi. Se returnează chiar și sume încasate 30 de ani. Clienții trebuie să depună cerere
Playtech.ro
O turistă a fost taxată cu 12 euro că și-a agățat geanta în cuier: „Surpriza a venit cu bonul” Fenomentul ia amploarea în destinațiile de vacanță
Adevarul
Reacție dură după decizia ca soldații americani să-i pună covorul roșu lui Putin: „Cel care a luat-o trebuie să suporte consecințele”
wowbiz.ro
Momente de panică pentru Elena Udrea! Fostul politician și familia sa au fost atacați de urs în vacanță. Ce se întâmplă cu ei în aceste momente: „Ne-a apărat...”
Evz.ro
Autostrada care taie Carpații. Imagini cu drumul de mare viteză ce va schimba România
Prosport.ro
Interzis cardiacilor! Cea mai frumoasă prezentatoare TV s-a filmat în timp ce făcea duș la piscină
kanald.ro
Concluziile summit-ului dintre Donald Trump și Vladimir Putin. Ce se va întâmpla cu războiul din Ucraina
Cancan.ro
Înmormântarea Prințesei Kate, plănuită în mare secret! Care a fost planul Palatului Buckingham
iamsport.ro
Românul care a făcut peste 1.000.000 de dolari în Bahamas nu are dubii: ”Imaginea lui Ion Țiriac nu o să o aibă niciun președinte al României în următorii 100 de ani”
MediaFlux
Anunț privind pensia pentru 4,7 milioane de pensionari! Majoritatea au primit 2.800 de lei, prin poștă sau pe card
stirilekanald.ro
Lanț uman în stațiunea Jupiter pentru salvarea a trei turiști, după ce a fost arborat steagul roșu. Cine este cel care a decedat
FURTUNĂ ELECTRICĂ în România. Se va răci brusc, vor fi furtuni puternice