A transformat o Dacia 1300 într-o super-maşină. Parcă este desprinsă dintr-un film SF FOTO

Pasionat de mașini încă din copilărie, dar și de filmele apocaliptice gen Mad Max, un bucureștean, care în urmă cu trei ani a transformat un Trabant într-o autoturism de nerecunoscut, a "comis-o" din nou. De data aceasta, a modificat o Dacie – în vârstă de 21 de ani- într-o mașină desprinsă parcă dintr-un film SF.
Iulian Tudor
23 apr. 2016, 08:35
A transformat o Dacia 1300 într-o super-maşină. Parcă este desprinsă dintr-un film SF FOTO

Daniel Dragne își petrece cea mai mare parte a timpului în service-ul auto în care a a învățat meserie și pe care l-a moștenit de la părinții lui, scrie libertatea.ro. Pasiunea pentru mașini, pe care o are încă de pe vremea în care era elev în școala primară, s-a transformat în afacerea vieții lui. â

Citeşte şi Cum se făceau TESTELE DE IMPACT pentru DACIA înainte de 1989 VIDEO

În urmă cu câțiva ani i-a venit strașnica ideea de a transforma o mașină ruginită, ieșită din uz, într-un vehicul de război apocalptic. Au urmat mai multe exemplare „altfel”- împrumutate chiar și de unele vedete pentru videoclipuri – care au fost premiate la diferite saloane auto și de pe urma cărora a câștigat sume frumușele fiind cerute pentru diferite reclame.

Citeşte şi Şi-a transformat Dacia veche de 40 de ani într-un bolid de lux care atinge 210 km la oră

Ultima mașină pe care a modificat-o bucureșteanul de 37 de ani este o Dacie din 1995. „Mașinuța am luat-o de la nea Victor, un prieten de-al nostru. L-am tot rugat să mi-o dea… că zăcea ruginită în curte. Până la urmă s-a îndurat, dar când a văzut ce am făcut din ea s-a crucit. Acum urmează să-i mai punem niște gratii în loc de parbriz și stingii de lemn drept plafon și la expoziție cu ea. Sâmbătă suntem așteptați să o expunem în fața Palatului Parlamentului la salonul auto”, a spus Daniel, mândru tare de ultima sa creație.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Jucătorul pierdut gratis de UTA și-a găsit echipă în SuperLiga. Cu cine semnează puștiul cu o poveste de film. Exclusiv
Capital.ro
Românii, peste media UE la ore lucrate: diferențe majore între statele europene
Playtech.ro
România se împrumută tot mai mult. Cum te afectează creșterea datoriei externe la rate, taxe și prețuri
Adevarul
Rusia ar pierde războiul din Ucraina, iar Putin devine tot mai imprevizibil și mai periculos
wowbiz.ro
Adi Sînă, acuzat de fostul coleg de la Akcent, Sorin Brotnei, că a destrămat trupa. Declarații explozive: „El lua mai mult și voia mai mult”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Băiat de 14 ani, înecat într-un iaz din Dorohoi. Medicii nu l-au mai putut salva
iamsport.ro
A distrus o națională de la CM 2026: ”Catastrofală, cea mai grețoasă echipă! Nici România lui Edi Iordănescu nu juca mai rău, era exclusă dacă exista un vot al publicului”
MediaFlux
Românii vor fi urmăriți direct de ANAF. Baze de date la dispoziția Fiscului
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți