În un român în Serie A. Paul Papp a semnat cu Chievo Verona

Fundaşul Paul Papp a semnat un contract cu gruparea italiană Chievo Verona, iar FC Vaslui a obţinut în urma transferului suma de 1,5 milioane de euro.
Romania TV
31 mai 2012, 13:45
În un român în Serie A. Paul Papp a semnat cu Chievo Verona

FC Vaslui a realizat prima vânzare importantă a acestei veri, cedându-l pe internaţionalul Paul Papp la Chievo Verona, formaţie din Serie A. Fundaşul în vârstă de 22 de ani a adunat 9 prezenţe în tricoul reprezentativei României, iar suma sa de transfer depăşeşte 1,5 milioane de euro.

Patronul Vasluienilor, Adrian Porumboiu, a declarat la GSP TV pe această temă: „Papp nu mai avea motivaţie la Vaslui. O să aducem un jucător care să suplinească absenţa lui. Transferul este o performanţă şi pentru clubul nostru, care l-a propulsat direct în Serie A. Suma de transfer e mai mare de 1,5 milioane de euro şi vom avea un procent de 25 la sută dintr-un eventual transfer ulterior„.

Transferul lui Papp a fost oficializat şi de gruparea italiană, pe site-ul său oficial.

DailyBusiness
Daniel Dăianu: Deficitul bugetar ține BNR ostatică. Liberalizarea gazelor din 2026 ar putea destabiliza economia
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Otopeni, mai scump decât Heathrow: cât te costă cu adevărat să mănânci în aeroportul din România, față de Londra, Madrid sau Roma
Capital.ro
Taxă obligatorie pe toate drumurile din România. Șoferii, amendați dacă achită după termenul impus
Playtech.ro
Cât costă să ridici un garaj din cărămidă sau BCA? Costurile complete
Adevarul
Atac din umbră: dronele făcute în garaje ucrainene zguduie Siberia
wowbiz.ro
Simona este doctorița româncă găsită carbonizată în Franța! Propriul fiu ar fi ucis-o, apoi a dispărut. Autoritățile l-au dat în urmărire
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Fără milă! L-a făcut țăndări pe Edi Iordănescu în direct: ”Zero barat! Mare sculă ești, ai luat cea mai bună echipă din Polonia și ai făcut-o de râs”
MediaFlux
1.281 de lei la pensie. Cine primește și cum se calculează punctele de stabilitate
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai