Negocierile pentru vânzarea lui Dinamo au eşuat. Cum doreau indienii să se implice în Ştefan cel Mare

Adrian Mutu, directorul general al echipei Dinamo, a anunțat acum câteva zile că mai mulți oameni de afaceri indieni doresc să preia gruparea din "Ștefan cel Mare" și că se poartă negocieri în acest sens.
Filip Stan
22 nov. 2016, 16:58
Negocierile pentru vânzarea lui Dinamo au eşuat. Cum doreau indienii să se implice în Ştefan cel Mare

Ionuţ Negoiţă va trebui să mai aştepte până să găsească un compărător pentru Dinamo sau un investitor potent, care să dorească să se implice financiar la echipă.

Dolce Sport a aflat însă că negocierile cu potenţiali investitori anunţaţi de Adi Mutu au picat. Motivul? Oamenii de afaceri indieni au transmis faptul că pe ei îi interesează centrul de juniori, nu și echipa mare a lui Dinamo.

Adrian Mutu a avut un rol important în intermedierea negocierilor, pentru că a rămas în relații bune cu indienii după experiența de la Pune City, din 2015.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Neli Lucescu dezvăluie secretul mariajului cu Mircea Lucescu! Când s-au cunoscut cei doi și cum se înțeleg după mai bine de 50 de ani împreună
Capital.ro
Călin Georgescu a primit decizia definitivă privind controlul judiciar. Este și bun de plată. Ce sumă îl obligă Tribunalul București să achite
Playtech.ro
Iubitul Rodicăi Stănoiu rupe tăcerea după decizia INML. Cine ar fi internat-o pe fosta ministră la Psihiatrie. Erau sau nu căsătoriți?
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Pensii tăiate pentru o mare categorie de români. Cine sunt cei vizați de proiect
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”