Un apropiat de-al premierului Tudose RUPE TĂCEREA: Era un slăbănog, dar funcţia aduce burtă. Însă cu băutura nu le are

Dezvăluiri despre noul premier Mihai Tudose. Fostul său antrenor a vorbit despre tinereţea şefului executivului, dar şi despre viciile acestuia. Mărturiile au fost publicate pe pagina oficială de internet a jurnalistului Cătălin Tolontan. 
Romania TV
02 iul. 2017, 13:57
Un apropiat de-al premierului Tudose RUPE TĂCEREA: Era un slăbănog, dar funcţia aduce burtă. Însă cu băutura nu le are

Actualul premier a fost sportiv în tinereţe. A jucat volei şi a fost unul dintre liderii echipei Liceului ”Panait Cerna” din Brăila, dezvăluie Cătălin Tolontan pe blogul său. Fostul său antrenor, Marian Neta, a vorbit despre cum era Mihai Tudose în adolescenţă. 

Mihai era un tip dintr-o bucată, popular printre colegi şi, mai ales, pragmatic. (…) la volei era excelent, trăgea tare, avea detentă chiar dacă era foarte înalt şi muncea mult. După liceu a ales, din păcate, să renunţe la volei. Probabil că şi-a dorit politica” a declarat fostul antrenor al premierului pentru tolo.ro.

Acesta a ţinut şi să contrazică toate bârfele apărute în spaţiul public după numirea lui Mihai Tudose în funcţie:

Apropo de fața asta a lui posacă și ridată. Mereu a avut o fizionomie severă. Din ce știu eu, că Brăila e mică și el vine mereu pe acasă, Mihai nu le are cu șprițul! S-a mai îngrășat, e adevărat, înainte avea 35 de kile cu curea cu tot, era un lungan de peste 1,90 slăbănog, dar funcția aduce burta. Însă cu băutura nu le are. În schimb, fumează două-trei pachete de țigări pe zi și tot zice că se lasă”, a mai spus acesta. 

Mihai Neta este sigur că fostul său elev va fi un premier bun:

„Când îl vezi la televizor, Mihai pare, așa, mai mutulică, mai greoi. O să vedeți ce o să se dea la miniștri! Acesta era genul lui, ținea să fie obiectiv, se comporta egal cu toți cei din clasă și din echipă. O să bage curent în ei!”, a mai spus profesorul de sport pentru tolo.ro.

Averea premierului surprinde şi ea. Mihai Tudose are două maşini deţinute împreună cu soţia şi locuieşte de 21 de ani într-un apartament cu trei camere din Brăila, cumpărat în rate, scrie wowbiz. Acum un apartament în blocul premierului este evaluat la aproximativ 56 de mii de euro.

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Panică în Dubai! O dronă a lovit un zgârie-nori. Imagini terifiante
Fanatik.ro
Alexandru Ion Țiriac a dezvăluit legile pe care le aplică în afaceri. Ce părere are, de fapt, despre bani
Capital.ro
Taxa pe apa de ploaie în România. Proprietarii plătesc în funcție de suprafața acoperită. Nu poate fi evitată
Playtech.ro
Ștecher sau ștecăr, cum se scrie corect? Greşeala făcută de 90% dintre români
Adevarul
Expresia pe care Trump o folosește des în ultima perioadă. Explicațiile experților despre mesajul ascuns
wowbiz.ro
Motivul pentru care colegii din trupa Holograf nu își vor lua rămas-bun de la Mugurel Vrabete la Sala Palatului! Gestul emoționant pe care l-a făcut soția lui Romeo Dediu la priveghi | EXCLUSIV
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Durere fără margini în Constanța. O fetiță de 5 ani și-a pierdut viața după ce casa în care se afla a fost cuprinsă de foc. Mama și fratele ei sunt în stare gravă
iamsport.ro
Fostul conducător al lui Dinamo l-a distrus pe Mircea Rednic: ”Știam că e zero! L-am adus să se certe cu el”
MediaFlux
Decizie pentru pensionari! Cum se pot pierde toate drepturile
stirilekanald.ro
Adio, albastru de Voroneț? Când se găsesc bani pentru restaurarea picturii exterioare de la celebra mănăstire din patrimoniul UNESCO?
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj