A fost identificată o nouă victimă a teribilelor atentate din 11 Septembrie 2001

După aproape 16 ani de la atentatele teroriste din Statele Unite, din 11 Septembrie 2001, a fost identificată o nouă victimă de la World Trade Center, scrie presa americană.
Sânziana Stancu
08 aug. 2017, 07:34
A fost identificată o nouă victimă a teribilelor atentate din 11 Septembrie 2001

Victima atacurilor teroriste de la World Trade Center, din New York, a fost identificată prin teste de ADN, informează presa din SUA.

Este vorba despre un bărbat a cărui identitate, la cerea familiei, nu a fost dezvăluită. Bărbatul este cea de-a 164-a victimă a teribilelor atentate teroriste şi, totodată, prima identificare după doi ani.

Cea mai recentă victimă fusese identificată în luna martie, 2015. Până acum, 1112 de persoane decedate – aproximativ 40% – în tragedia care a schimbat lumea, sunt şi acum nedescoperite.

În data de 11 Septembrie 2011, două avioane de linie cu piloţi sinucigaşi s-au proiectat în „Turnurile Gemene” din New York, iar altul s-a proiectat în Pentagon, în Virginia şi al patrulea, s-a prăbuşit în Pennsylvania.

Atentatele teroriste din America, din 2011, s-au soldat cu moartea a 2.753 de persoane.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
La trei ani de la moartea marelui fotbalist, soția acestuia a făcut un anunț neașteptat: ”Vorbește din nou cu el”
Capital.ro
Montarea repartitoarelor de căldură. Măsura care se pregătește pentru românii conectați la încălzirea centrală. Când ar putea deveni obligatorie
Playtech.ro
'Mira-m-aș' sau 'miram-aș'? Cum se scrie corect și care este explicația
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”