Imagini inedite cu Chef Scărlătescu, nu l-a mai văzut nimeni în postura asta

Chef Scărlătescu nu ratează nicio șansă de a duce mai departe tradițiile culinare și gustul autentic al mâncării românești. Weekend-ul acesta, cu ocazia Zilei Naționale a României, juratul ,,Chefi la cuțite” a organizat în Alba Iulia Festivalul Gustului Românesc.
Romania TV
04 dec. 2017, 12:54
Imagini inedite cu Chef Scărlătescu, nu l-a mai văzut nimeni în postura asta

Chef Scărlătescu a pregătit atent Festivalul Gustului Românesc, începând cu organizarea corturilor cu design specific și a standurilor pentru bucate.

,,Sunt fascinat de tot ce înseamnă România și nu ratez nicio ocazie de a străbate țara asta minunată în căutare de mâncare fabuloasă și oameni frumoși alături de care să gătesc. Orice zonă are particularitățile ei și fiecare loc este o surpriză incredibilă! Eu sunt român, m-am născut în această țară, sunt de-al locului în orice zonă. Iar acum mă simt ca și cum m-am născut la Alba Iulia”, a mărturisit juratul, potrivit a1.ro.

Bradul de Crăciun, muzica românească, băutura tradițională și porturile populare nu au lipsit din meniu, iar chef Scărlătescu s-a bucurat de cele patru zile ale festivalului alături de o echipă frumoasă. Foștii concurenți ,,Chefi la cuțite” au fost ajutorul de nădejde la gătit și au lucrat umăr lângă umăr pentru a pune pe masa populară cele mai gustoase preparate.

Gianny Bănuță, Iulian Mitea, Nina Rus, Banu Cătălin, Angie Cobuț și Lorant Erdei au participat alături de jurat într-un eveniment care s-a bucurat de un succes extraordinar în rândul vizitatorilor.

CASTIGATOR CHEFI LA CUTITE, 28 NOIEMBRIE 2017. Marți, al patrulea sezon „Chefi la cutite” și-a desemnat câștigătorul în persoana lui Andrei Olteanu, un tânăr bucătar de doar 26 de ani, care a făcut parte din echipa lui Sorin Bontea.

S-a luptat cu doi concurenți de-ai lui Florin Dumitrescu, Mihai Necula și Silvian Hârâială. Pentru a doua oară în patru sezoane, Cătălin Scărlătescu nu a avut niciun elev în ultimul act al competiției.

Nervii au fost întinși la maximum, dar au fost învinși de dorința de a demonstra cine este cel mai bun și cine merită să plece acasă cu cecul de 30.000 de euro. Pentru proba finală, cei trei au avut de făcut un meniu complet: starter (aperitiv), fel principal și desert. Nu au lucrat de unii singuri, ci au avut parte de un ajutor prețios.

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Fiul lui Nicolae Guță a fost prins drogat și fără permis la volan. A fost reținut de poliție
Fanatik.ro
Cu ce „mașină” se deplasează scriitorul Radu Paraschivescu. Răspunsul dat lui Ilie Dumitrescu: ”Am un 335 / Doamne apără și păzește”
Capital.ro
Lege în România. Se pierde dreptul la proprietate. Proprietarii de terenuri și locuințe nu mai pot face nimic
Playtech.ro
Cât înseamnă un baril în litri. Preţul petrolului continuă să crească, avertismentul specialiştilor
Adevarul
Operațiunea Epic Fury. SUA ar fi scufundat portavionul iranian pentru drone Shahid Bahman Bagheri. Imagini din timpul atacului
wowbiz.ro
S-a dat alarma în Covasna! Autoritățile au început căutările după ce Emil Gânj ar fi fost văzut într-o pădure
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Circulație OPRITĂ pe A7! Accident CUMPLIT acum... Vezi mai mult
iamsport.ro
Fostul finanțator din Liga 1 e convins că România nu va ajunge la Mondial: ”Cu Lucescu cel Bătrân și căpitanul Hagi jr? Lăsați-vă speranțele la poarta Stambulului!”
MediaFlux
Secretul bine ascuns de Donald Trump. De ce i-au făcut pastorii creștini slujbă la Casa Albă VIDEO
stirilekanald.ro
Bărbat ucis de propriul frate și aruncat în...
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj