Femei lovite într-o staţie de autobuz. Şoferul vinovat a fugit

O femeie de 72 de ani a ajuns, miercuri, la spital, după ce a încercat să ajute o altă femeie lovită de o maşină, într-o staţie de autobuz din Mediaş, judeţul Sibiu, şi a căzut în şanţ adânc de un metru. Şoferul care a lovit femeia a fugit, dar a fost prins.
Romania TV
07 mart. 2018, 11:54
Femei lovite într-o staţie de autobuz. Şoferul vinovat a fugit

Un conducător auto nu s-a asigurat la efectuarea manevrei de mers înapoi. Acesta a acroșat o femeie care aștepta într-o stație de transport public de persoane. În cădere, femeia lovită a fost prinsă de o altă femeie în vârstă de 72 de ani, care a alunecat într-o rigolă de circa 1 metru, potrivit novatv.ro.

„Aceasta din urmă, o femeie în vâstă de 72 ani din Ațel, a suferit vătămări corporale și a fost transportată la spital. Imediat după producerea evenimentului, șoferul a părăsit locul accidentului fără încuviințarea polițiștilor, fiind identificat ulterior în trafic, în municipiul Mediaș. Este vorba de un localnic în vârstă de 56 ani. Acesta va fi cercetat penal pentru săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă și părăsirea locului accidentului”, a precizat Elena Welter, Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Sibiu.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Câți bani a obținut statul din amenzi și sancțiuni. Cum a adus ANAF-ul sute de milioane în plus la buget
Capital.ro
Adevărul despre Călin Georgescu. Doar cine îi citește cărțile poate înțelege: E comunist, cu un cult creștin rescris de el
Playtech.ro
Ce este divorţul gri: fenomentul, din ce în ce mai întâlnit în România
Adevarul
Va reuși UE să finanțeze Ucraina cu banii Moscovei? Ce spun eurodeputații români
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un autocar cu 40 de elevi s-a ciocnit frontal cu un microbuz, în această dimineață, pe un drum din județul Botoșani
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”