Unde îşi vor petrece prinţul Harry şi Meghan Markle luna de miere

Prinţul Harry al Marii Britanii şi Meghan Markle, care se vor căsători pe 19 mai, îşi vor petrece luna de miere în Namibia, potrivit People, scrie Mediafax.
Romania TV
23 apr. 2018, 07:02
Unde îşi vor petrece prinţul Harry şi Meghan Markle luna de miere

Publicaţia scrie că cei doi miri ar putea să îşi petreacă luna de miere în Hoanib Valley Camp – un camping de lux situat în Kaokoland, o zonă sălbatică din Namibia -, însă reprezentanţii spaţiului, contactaţi de People, au refuzat să comenteze.

Campingul, unde o noapte de cazare costă 660 de dolari de persoană, este înconjurat de munţi înalţi, dune de nisip şi zone de deşert întinse. Un loc pe placul lui Harry, care este foarte implicat în acţiuni de protejare a vieţii sălbatice în Africa.

Campingul de lux, ecologic, oferă şase camere construite astfel încât să respecte mediul înconjurător, băi cu duşuri interioare şi exterioare, WiFi, mâncare şi băuturi locale. Se pot face plimbări în natură ghidate, iar turiştii pot vedea rinoceri, elefanţi şi girafe.

Anul trecut, Harry i-a oferit lui Meghan, de ziua ei de naştere, o călătorie în Africa de trei săptămâni. Prinţul a spus frecvent că iubeşte Africa şi că acesta este locul „în care se simte cel mai bine”.

Namibia este ţara în care Angelina Jolie a ales să o nască pe Shiloh, în 2006. Jolie şi copiii ei au mers anul trecut în Namibia pentru a inaugura Shiloh Wildlife Sanctuary, o rezervaţie care are grijă de elefanţi şi rinoceri care au fost victime ale abuzurilor.

Căsătoria prinţului Harry, în vârstă de 33 de ani, se anunţă a fi cel mai urmărit eveniment de gen al anului în Marea Britanie.

Prinţul Harry şi logodnica sa, Meghan Markle, care au o relaţie din iulie 2016 şi s-au logodit în noiembrie 2017, stau într-o casă de pe domeniul Kensington, unde locuiesc şi prinţul William, soţia acestuia şi cei doi copii ai lor.

Recent, Meghan Markle, în vârstă de 36 de ani, a fost botezată în Biserica anglicană, într-o ceremonie secretă, la care au asistat logodnicul ei şi câţiva membri ai familiei acestuia. Convertirea la acest rit era necesară înainte de căsătoria cu prinţul Harry, nepotul reginei Elizabeth a II-a. Regina este, printre altele, şi şef al Bisericii anglicane. Markle, care era protestantă, a primit confirmarea imediat după botez.

Totodată, regina Elizabeth a II-a a Marii Britanii şi-a dat consimţământul formal pentru căsătoria prinţului Harry. „Îmi dau consimţământul pentru (încheierea) unui contract de căsătorie între nepotul meu iubit Harry Charles Albert David de Wales şi Rachel Meghan Markle”, a scris regina într-o scrisoare transmisă pe 14 martie Consiliului său privat.

Potrivit legii britanice, persoanele care figurează între primii şase moştenitori în ordinea de succesiune la tron trebuie să obţină consimţământul formal al reginei înainte de căsătorie. În prezent, prinţul Harry este al cincilea în ordinea de succesiune, după tatăl său, prinţul Charles, fratele său, prinţul William, şi copiii pe care acesta îi are cu ducesa Catherine, prinţul George, respectiv prinţesa Charlotte. După ce se va naşte cel de-al treilea copil al prinţului William, în aprilie, prinţul Harry va ocupa locul al şaselea în ordinea de succesiune.

DailyBusiness
Românii, „salahorii” Europei: Muncim cel mai mult, dar trăim cel mai puțin!
Spynews
O insulă din Asia a fost numită cea mai pitorească din lume. Este o destinație de vacanță fabuloasă
Bzi.ro
Cercetare sociologică în ziua votului. Trei case de sondare vor face exit-poll, duminică, 18 mai 2025, pentru turul 2 de alegeri prezidențiale
Fanatik.ro
LIVE UPDATE Alegeri prezidențiale 2025, turul 2. Prezența la vot în timp real, sondaje, rezultate vot, exit poll, incidente. Două secții de votare din Sinaia au rămas fără buletine de vot din cauza turiștilor. Update
Capital.ro
Doliu azi la ProTV. A murit una din cele mai iubite vedete ale postului. S-a stins la poalele cerului
Playtech.ro
Modificări importante la plata RCA. Ce opțiuni noi vor avea șoferii pentru a achita polițele
DailyBusiness
Sprijin pentru familiile din România: 15.000 de lei. În ce condiții se oferă
Adevarul
Cum au compromis autoritățile șansa de a călători fără vize în SUA: „Ruinele minciunii și duplicității hrănesc populismul”
wowbiz.ro
Soția lui Bursucu’, implicată într-un accident grav în Constanța! Informații de ultim moment
Spynews
Cine este Johannes Pietsch, câștigătorul Eurovision 2025. Austriacul este cunoscut după numele de J.J și are 24 de ani
Spynews
Soția lui Bursucu a făcut accident cu mașina în Constanța! Au fost găsite trei victime, dintre care două încarcerate | FOTO
Evz.ro
Mai ai doar câteva zile la dispoziție. De ce trebuie să completezi Formularul 212
Ego.ro
Oana Roman, momente dramatice, EXCLUSIV: ”O relație abuzivă și toxică...”
Prosport.ro
FOTO. Gimnasta, în bikini, după ce s-a retras la 22 de ani
kanald.ro
Soția lui Bursucu' a fost implicată într-un grav accident, în Constanța
Cancan.ro
BREAKING NEWS | Telegram, AMENINȚAT de Franța să intervină în alegerile din România! CEO-ul Pavel Durov a dat totul în vileag
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Decizia-șoc luată de George Simion. Ce pregătește pentru seara asta. Românii au rămas mască
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Dată afară că e prea indecentă, a făcut avere cu pozele ei și acum a revenit
stirilekanald.ro
Sediul AUR, închis! Breaking news! Ce se întâmplă acum cu George Simion
Cum să-ți ”păcălești” stomacul. Alimentele care îți taie pofta de mâncare și nu îngrașă
MediaFlux
Schimbare pentru românii care merg la medic. CNAS anunță noi avantaje pentru pacienți
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Indiferent de cine va fi ales Președinte: problemele urgente ale României