Un partid a depus un DENUNŢ la DNA pentru anulare alegerilor

Curtea Constituţională a României (CCR) a confirmat şi a validat, vineri, rezultatul din primul tur de scrutin al alegerilor prezidenţiale. Totodată, CCR a respins şase contestaţii având ca obiect anularea alegerilor prezidenţiale.
Romania TV
15 nov. 2019, 21:16
Un partid a depus un DENUNŢ la DNA pentru anulare alegerilor

Curtea Constituțională a validat, vineri, rezultatul primului tur de scrutin al alegerilor prezidențiale. Totodată, instituția a stabilit ordinea candidaților pentru cel de-al doilea tur, care va avea loc pe 24 noiembrie, Klaus Iohannis fiind pe primul loc, urmat de Viorica Dăncilă.

Însă, în ziua validării alegerilor, un partid a anunțat că a depus, la DNA, pe 14 noiembrie, un denunț pentru anularea scrutinului prezidențial. Motivul: votul din diaspora a fost fraudat, susține Partidul Dreapta Conservatoare.

”Partidul Dreapta Conservatoare, persoana juridica de drept public prin hotararea Civila NR .32 /DEC /P /23.05.2018 din data de 23.MAI 2018 , inregistrat in Registrul partidelor politice la pozitia 175, prin presedintele P.D.C. a depus la data de 14 XI.2019 la Directia Nationala Anticoruptie denunț cu privire la modul in care au fost fraudate alegerile desfasurate la data de 10 XI.2019 pentru alegerea presedintelui Romaniei aât votul prin corespondență și cel anticipat au fost fraudate motiv pentru care cerem tragerea la raspundere penala a celor ce se fac vinovati de aceasta bataie de joc la adresa cetatenilor Romani din diaspora.”, susține Stan Ștefan, președintele Partidului Dreapta Conservatoare.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „I-a fost rușine”
Fanatik.ro
De ce s-a certat Gino Iorgulescu cu Mircea Lucescu. Totul s-a întâmplat după o petrecere pe holul unui hotel
Capital.ro
S-a stins o mare voce a României. Lumea muzicii e în doliu: O voce sensibilă, puternică și un muzician desăvârșit
Playtech.ro
Unde te poți caza ieftin dacă vrei să mergi să vezi Târgul de Crăciun de la Craiova. Prețurile pornesc de la 170 de lei pe noapte
Adevarul
Iarna de la vârful puterii: Ceaușeștii și vacanțele luxoase în România înghețată. Istoric: „Nici fetele lui Dej, nici copiii lui Ceaușescu nu-l mai așteptau pe Moș Crăciun“
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ea este Adriana, tânăra care și-a pierdut viața în Italia. Aceasta a pătruns pe sensul opus și s-a izbit violent de un camion
iamsport.ro
Mesaj exploziv din partea fostului antrenor al Craiovei: ”Mirel a plecat plângând, i s-a luat șansa la titlu și a fost lucrat fără să poată spune adevărul. Slugoii și maimuțoii din jurul lui Mike au jubilat că au scăpat de el”
MediaFlux
Lovitură pentru români! Vacanțele în Bulgaria se scumpesc în 2026
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Certificat de Reputație în Afaceri – de ce merită să ai grijă din timp de reputația online