GAME OF THRONES. „Mama dragonilor”, dezvăluiri şocante despre scenele nud. Fratelei ei se afla în echipa cameramanilor

Actriţa Emilia Clarke, în vârstă de 33 de ani, cunoscută pentru rolul Mama Dragonilor din serialul "Game of Thrones", a povestit pentru o publicație străină, cum a fost constrânsă de producătorii filmului să filmeze scenele nud din primul sezon. 
Filip Stan
20 nov. 2019, 16:47
GAME OF THRONES.

Emilia Clarke a povestit că iniţial a refuzat să se dezbrace, însă producătorii i-au spus că dacă nu o face îi va dezamăgi pe fanii serialului. De asemenea, Clarke a dezvăluit că s-a simţit prost după ce fanii au criticat-o pentru felul în care arată corpul ei. „Am avut certuri pe platourile de filmare în care am spus: Nu, cearceaful rămâne pe mine, iar ei răspundeau: Doar nu vrei să dezamăgeşti fanii serialului”. 

Emilia avea doar 23 de ani atunci când a început să filmeze pentru serialul faimos și a mai declarat că înainte de orice filmare în care trebuia să se dezbrace, plângea în baie, pentru că era nouă în industrie, era la începutul carierei și nu știa ce impact vor avea ulterior scenele nud pe care le făcea.

 

„Am primit rolul şi apoi mi-a fost trimis scriptul. În timp ce-l citeam mi-am spus: A, deci asta era problema. Doar ce-mi terminasem studiile şi am privit totul ca pe un simplu job. Dacă este în script atunci este necesar. Asta este, voi găsi semnificaţia. Totul va fi în regulă. Îmi spuneam: voi plânge în baie, apoi mă voi întoarce şi voi filma scena şi va fi ok”, a mărturisit Emilia Clarke, în timpul unui interviu oferit actorului Dax Shepard, scrie The Independent.

„Trec prin acest prim sezon şi habar nu am ce fac, nu am idee despre ce este vorba. Nu am mai avut experienţa unui platou de filmare şi acum sunt aici complet dezbrăcată cu toţi aceşti oameni şi nu ştiu ce trebuie să fac, nu ştiu ce se aşteaptă de la mine şi nu ştiu ce vreau şi ce nu vreau”, a continuat actriţa.

Ea a explicat că doar când a început să lucreze cu actorul Jason Momoa a început să îşi schimbe părerea despre ea şi despre ce simte, având mai multă încredere în propriile puteri şi convingeri. „Cu siguranţă a fost greu”, a spus ea. „De aceea, când am început să filmez cu Jason a fost minunat, pentru că el mi-a zis: Nu, scumpo, nu este în regulă. A avut grijă de mine într-un mod în care nu ştiam că ar fi trebuit să se aibă grijă de mine „, a mai spus ea în cadrul interviului.

Acum, Emilia crede că experienţa din „Game of Thrones” a ajutat-o să devină mai asertivă şi să aibă control asupra propriei persoane indiferent de rolul interpretat: „Sunt mult mai pregătită acum. Ştiu în ce ipostaze sunt confortabilă şi cu ce sunt OK să fac”.

Emilia Clarke se simţea incomod când filma acele scene, principalul motiv fiind acela că fratele ei lucrează în echipa de cameramani: „Este destul de incomod când filmăm scene de dragoste”, recunoscând a făcut tot ce a putut pentru a se asigura că fratele ei este în afara camerei. „Da, sunt unele zile când el îmi spune că o să vină la filmare şi eu îi spun: Nu, e în regulă. Poţi sta acolo”.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Top 10 cele mai sănătoase alimente din lume. Ele îți asigură aportul de vitamine de care ai nevoie
Fanatik.ro
Din Italia, direct pe gazonul de pe „Oblemenco“! Povestea magică trăită de un „pui de leu“ la derby-ul Universitatea Craiova – FCSB: „Cel mai frumos de pe Terra!“
Capital.ro
Doliu în televiziune. Marele actor a murit. Lumea l-a iubit enorm și nu va fi uitat niciodată
Playtech.ro
Cine este Karina Pavăl, moștenitoarea Dedeman aflată în centrul tranzacției Carrefour
Adevarul
Un economist traduce ce ne spune ratingul Fitch: Dacă se face rotativa, ne așteaptă prăpastia
wowbiz.ro
Imagini cumplite de la priveghiul familiei moarte în accidentul din Iași! Diana va fi înmormântată ținându-și fetița în brațe: „Dacă te-ar fi cunoscut părinții tăi…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Au apărut primele imagini de la înmormântarea afaceristului Sorin Iacob, a soției și bebelușului lor. Cei trei au fost înhumați împreună
iamsport.ro
Cristi Chivu, făcut praf de legendarul Alessandro Del Piero după declarațiile făcute de antrenorul lui Inter
MediaFlux
Faliment în firmele din România. Ar putea urma un val major de concedieri
stirilekanald.ro
Diana va fi înmormântată cu onoruri militare. Viitoarea mămică a murit împreună cu fetița din pântec și cu soțul afacerist, Sorin Iacob, în tragedia din Iași
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat